Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2020 01 03 /12:34

Viešinamas vadovauti negalinčių asmenų sąrašas – yra garsių pavardžių

​​​​​​​Įsigaliojus įstatymo pakeitimams, nuo sausio Registrų centras viešai pradeda skelbti informaciją apie asmenis, kuriems teismo sprendimu yra apribota teisė užimti vadovaujančias pareigas įmonėse ar organizacijose. Šiuo metu sąraše yra beveik 200 fizinių asmenų.
Giedrius Klimkevičius
Giedrius Klimkevičius / Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr.

Sąrašą galima rasti čia. Kaip skelbia Registrų centras, šia naujove siekiama didinti verslo aplinkos skaidrumą ir gerinti įmonių nemokumo proceso valdymą.

Viešinamame sąraše – ir kelios žinomos pavardės, pavyzdžiui, už sukčiavimą nuteistas verslininkas, buvęs Rolando Pakso bendražygis Alfridas Putramentas.

G. Adinavičiūtės/15min nuotr./Alfridas Putramentas
G. Adinavičiūtės/15min nuotr./Alfridas Putramentas

Taip pat į šį sąrašą pateko ir verslininkas Giedrius Klimkevičius, Pakruojo dvaro valdytojas. Verslininkas išgarsėjo prie Norviliškių dvaro pilies surengęs „Be2gether“ festivalį, per kurį vėliau įklimpo į skolas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Giedrius Klimkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Giedrius Klimkevičius

Nuo laikraščio vadovo iki buvusio Seimo nario

Tarp vadovų, kuriems laikinai uždrausta eiti šias pareigas, atsiduria tiek žiniasklaidos, viešinimo bendrovių atstovai, tiek buvę politikai.

Tarp žinomų pavardžių sąraše – Julius Skestenis, buvęs „Ūkininko patarėjo“ vadovas.

Čia taip pat atsiduria du viešinimo paslaugas teikiančių bendrovių vadovai, kuriems teismas skyrė pinigines baudas už kartelinį susitarimą, – VšĮ „Media medis“ direktorius Justinas Vanagas ir buvusi „Ministerium“ vadovė Aušrinė Jurgelionytė.

Teisės eiti vadovo pareigas laikinai apribotos į teisėsaugos akiratį dėl įtarimų finansinėmis machinacijomis ne kartą patekusiam Eltonui Kulijevui, buvusiam Alytaus statybų bendrovės „Skirnuva“, kurios bankrotas pripažintas tyčiniu, vadovui Leonui Karpalavičiui.

Buvęs Seimo narys Ričardas Žurinskas – dar vienas vadovas, kuriam laikinai uždrausta vadovauti įmonėms.

Draudimas vadovauti – nuo 1 iki 5 metų

Registrų centro tinklalapyje viešai skelbiami asmenys, kuriems teismas yra apribojęs laikinai eiti viešojo ar privataus juridinio asmens vadovo pareigas ar būti kolegialaus valdymo organo nariu.

Šiame sąraše pateikiama informacija apie tokio sprendimo įsigaliojimo datą, taip pat nurodytas laikotarpis, iki kada asmuo neturi teisės užimti vadovaujančių pareigų.

Juridinių asmenų nemokumo įstatymo nuostatos numato galimybę teismui apriboti juridinio asmens teisę nuo 1 iki 5 metų užimti vadovaujančias pareigas, jei šis asmuo neinicijavo juridinio asmens nemokumo proceso, kai tą privalėjo padaryti, savo veikimu ar neveikimu sukėlė tyčinį bankrotą ar įsiteisėjus juridinio asmens bankroto bylai bankroto administratoriui neperdavė turto, dokumentų ar informacijos. Teisė eiti vadovaujančias pareigas teismo sprendimu gali būti apribota ir vadovaujantis Konkurencijos įstatymo nuostatomis, kai asmuo yra pripažintas prisidėjęs prie sudaryto kartelinio susitarimo.

Juridinių asmenų registrą tvarkantis Registrų centras užtikrina, kad į minėtą sąrašą patekę asmenys po įsiteisėjusio teismo sprendimo nebūtų įregistruoti kitų juridinių asmenų vadovais ar kolegialaus organo nariais. Jei asmuo anksčiau buvo įregistruotas vadovu, juridinio asmens išraše įrašoma papildoma žyma dėl apribotų teisių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?