Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ skolos viršija 1 mln. litų

VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" ženklas.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" ženklas
Šaltinis: BNS
0
A A

Balandį savo veiklą baigsianti viešoji įstaiga „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VšĮ VEKS) yra įklimpusi į 1,3 mln. litų siekiančias skolas.

Tokią informaciją BNS pateikė įstaigai vadovaujantis Rolandas Kvietkauskas. Anot jo, tai, kada bus padengtos šios skolos, priklausys nuo sostinės savivaldybės.

„Dėl negauto planuoto finansavimo įstaiga paslaugų tiekėjams ir projektų vykdytojams liko skolinga 1,3 milijono litų. Ši suma numatyta 2010 metų Vilniaus savivaldybės biudžete ir galutinis atsiskaitymas priklausys nuo to, kada bus gautos lėšos iš Vilniaus miesto biudžeto“, – sako R.Kvietkauskas.

Dar per 200 tūkst. litų šios kritikos dėl kai kurių projektų meninės vertės ir finansavimo skaidrumo sulaukusios viešosios įstaigos turto areštuota. Kai kuriuos VEKS projektus pagal Valstybės kontrolės išvadas tiria prokurorai.

VEKS vadovas tikino, kad šiuo metu įstaiga turi nemažai nebaigtų darbų. Juos turėtų atlikti iki balandžio 30-osios, kuri numatyta kaip paskutinė jos veiklos diena. Ką po balandžio 30-osios veiks R.Kvietkauskas, jis atsakyti negalėjo.

Anot įstaigos vadovo, darbą baigianti VEKS šiuo metu rengia metines ataskaitas steigėjams – Kultūros ministerijai ir sostinės savivaldybei, taip pat ataskaitas kai kuriuos projektus finansavusiai Europos Komisijai, rengia ir teikia kitą reikalingą dokumentaciją, planuoja auditą, rengia programą apibendrinantį leidinį, dalyvauja tarptautiniame šios ES programos vertinimo procese.

„Vilnius bus taip pat pristatomas Briuselyje vyksiančiame Europos kultūros sostinių programos 25-mečio minėjime. Taip pat atliekami darbai, susiję su programos vykdymo metu sukurtų kūrinių bei kito turto perdavimu“, – vardijo R.Kvietkauskas.

Jo žodžiais, tęstinius projektus (Gatvės muzikos dieną, Kultūros naktį, Klezmerių festivalį, renginį „Menas netikėtose erdvėse“, Meno galerijų mugę ir pan.) VEKS siūlo perimti sostinės savivaldybei, kuri priims sprendimus dėl galimo tolesnio šių projektų finansavimo ir plėtojimo.

R.Kvietkauskas anksčiau yra sakęs, kad per metus iš viso vyko apie 100 projektų, 1 500 renginių, kuriuos aplankė apie 1,5 mln. žmonių. 2009-aisiais programos projektams skirta 34 mln. litų. 2007–2009 metais VEKS biudžetas siekė 70 mln. litų. Lėšas skyrė Kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė ir Europos Komisija.

VEKS padėjo apie 500 savanorių ir apie 300 privačių rėmėjų. Programa pristatyta daugiau nei 400 užsienio žiniasklaidos atstovų.

Vilnius – viena pirmųjų Rytų Europos ir Baltijos valstybių sostinių, gavusių prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 metais suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo su Austrijos miestu Lincu.

2010 metų Europos kultūros sostinės – Vengrijos miestas Pečas, buvusi Turkijos sostinė Stambulas ir Vokietijos miestas Esenas. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką