TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešųjų pirkimų tarnyba atsisuko į užsakymus viešųjų ryšių bendrovėms

Žydrūnas Plytnikas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Žydrūnas Plytnikas
Šaltinis: BNS
0
A A

Viešieji pirkimai vyko neskelbiamų arba supaprastintų derybų būdu, neretai iš vienintelio šaltinio, o užsakymai atiteko gan siauram žiniasklaidos priemonių ratui.

Tokių kaltinimų žeria Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovas Žydrūnas Plytnikas, rašo „Verslo žinios“. Jo teigimu, viešinimo paslaugų pirkimų konkursus dažniausiai laimi komunikacijos bendrovės „Publicum" grupė, „VRP | Hill & Knowlton“ ir „VIP Viešosios informacijos partneriai“, tarp jų galėję būti ir kartelinių susitarimų. Tai jis neseniai įvardijo dienraščiui „15 min“, o vėliau interneto portalui „delfi.lt“.

Konkurencijos tarybos atstovė spaudai Palmira Kvietkauskienė neatskleidė, ar taryba yra pradėjusi tyrimą dėl Ž.Plytniko pareikštų įtarimų apie kartelinius susitarimus.

Tačiau įvardytieji pažeidimai, išskyrus vieną atvejį, gali taip ir likti tik viešai išsakyta informacija.

„Dėl tų konkursų mes nesikreipėme į STT ar kitur, nes daugeliu atvejų sutartys jau buvo įvykdytos – kai sutartis sudaroma, pasibaigia pirkimų procedūros ir Viešųjų pirkimų tarnybos pagal jai suteiktus įgaliojimus gali teikti tik rekomendacinio pobūdžio įpareigojimus – įpareigoti nutraukti pirkimo procedūras, kol jos dar nepasibaigusios. Į STT kreiptasi tik dėl būstų renovavimo viešinimo konkurso, kuris dar nesibaigė“, – sakė Ž.Plytniko patarėja Aušra Pocienė.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo paminėtos viešųjų ryšių bendrovės tikina, kad paskleista informacija neatitinka teisybės, be to, gadina jų reputaciją. „VRP | Hill&Knowlton“ valdybos pirmininkas Mykolas Katkus teigė, kad Viešųjų pirkimų tarnybos informacinės sistemos duomenimis, daugiausia iš viešųjų pirkimų pernai uždirbo komunikacijų bendrovė „Prime partner“, o Ž.Plytiniko įvardytos įmonės pagal gautų užsakymų vertę užima tik 2-4 vietas.

„Mes dalyvavome 10 viešųjų pirkimų konkursų, laimėjome tik 2, tiesa, nemažos vertės. Norėčiau tikėti, kad nebuvo įsigilinta į padėtį, tačiau keista, kad švaistomasi tokiais pareiškimais“, – piktinosi M.Katkus.

Jo spėjimu, galbūt esama norų bendrovę įtraukti į „juoduosius sąrašus“, kad ji taptų nepatikima ir negalėtų dalyvauti dvejuose dideliuose viešinimo konkursuose, kuriuos greitu laiku žada skelbti valstybės institucijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką