Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešųjų pirkimų tarnyba dėl „Vilniaus vandenų“ kreipsis į prokuratūrą

Vanduo
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vanduo
Šaltinis: 15min
0
A A

„Vilniaus vandenims“ informavus Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), jog bendrovė dėl dokumentų trūkumo negali pateikti informacijos apie įmonės vykdytus viešuosiuos pirkimus nuo 2006 metų, ūkio ministras Dainius Kreivys kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK) su prašymu priimti neigiamą sprendimą dėl šios bendrovės paslaugų kainų kėlimo. VPT savo ruožtu ketina kreiptis į prokuratūrą.

„Vilniaus vandenys“ leido milijonus, pirkdami prekes ir paslaugas, tačiau negali pateikti duomenų ir dokumentų apie vykdytus pirkimus, kurie galėjo turėti tiesioginės įtakos bendrovės ekonominiams rodikliams. Norėdama pakelti vandens kainą vilniečiams bendrovė nori perkelti savo atsakomybės naštą ant gyventojų“, – išplatintame pranešime cituojamas D.Kreivys.

Anot jo, norėdama didinti įkainius, bendrovė turi įrodyti, jog nuolatiniai viešųjų pirkimų pažeidimai neturėjo įtakos jos sąnaudoms ir paslaugų kainai.

Ministro pavedimu VPT Kainų komisijai turėjo pateikti savo išvadas, kiek nuolatiniai viešųjų pirkimų pažeidimai „Vilniaus vandenyse“ turėjo įtakos bendrovės ekonominiams rodikliams, kainodarai bei atlikti išsamų, nuo 2006 m. „Vilniaus vandenyse“ vykdytų viešųjų pirkimų tyrimą.

Tačiau „Vilniaus vandenys“ informavo VPT, jog bendrovėje nėra duomenų ar dokumentų, kuriais remiantis būtų galima pateikti informaciją apie „Vilniaus vandenų“ vykdytus viešuosius pirkimus nuo 2006 metų. Vietoje to bendrovė siūlo pateikti darbuotojų pildytas laisvos formos lenteles, tačiau įspėja tarnybą, jog duomenys nėra tikslūs ir neatitinka duomenų apie faktiškai iki 2010 m. kovo mėn. vykdytus pirkimus.

informacija
VILNIAUS VANDENYS, UAB
Vadovas: Aidas Ignatavičius Darbuotojų sk.: 673 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką