Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Viešųjų pirkimų tarnyboje bus stiprinamos prevencijos ir kontrolės

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) laukia reforma, kuria planuojama sustiprinti viešųjų pirkimų prevencijos ir kontrolės funkcijas. Tai šiandien sakė Viešųjų pirkimų tarnyboje apsilankęs ūkio ministras Dainius Kreivys, kuris susitiko su tarnybos darbuotojais.
Ūkio ministras Dainius Kreivys
Ūkio ministras Dainius Kreivys / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Ekonominiu sunkmečiu sumažėjus vidaus vartojimui, didelė dalis verslo kaip vieną išgyvenimo scenarijų mato būtent galimybę teikti prekes ir paslaugas valstybei“, – sakė D. Kreivys. – „Todėl šiandien, kaip niekada anksčiau, viešųjų pirkimų skaidrumas ir efektyvumas tampa būtinybe“.

Nuo sausio 1 d. VPT perėjus Ūkio ministerijos pavaldumui, ministerija tarnybai kelia uždavinius pradėti veikti rizikos valdymo pagrindais bei sukurti efektyvią viešųjų pirkimų kontrolės sistemą, kuri apimtų visą pirkimo procesą – nuo konkurso sąlygų parengimo iki sutarties užbaigimo, teigiama pranešime spaudai.

Susitikime ministras įvardijo keturis svarbiausius artimiausio mėnesio uždavinius. Tarnyba turės patikrinti kiekvieną pirkimą neskelbiamų derybų būdu bei kiekvieną, kuriame pateiktas tik vienas kvalifikuotas pasiūlymas.

D. Kreivys taip pat paprašė tarnybos paviešinti visų patikrinimų protokolus bei sprendimus, kad būtų formuojamas sprendimų praktikos nuoseklumas, kuriuo galėtų remtis perkančiosios organizacijos ir tiekėjai.

Tarp kitų keliamų artimiausių uždavinių VPT – reikalavimas užtikrinti konsultacijų kokybę ir parengti rekomendacijas pareigūnas, dalyvaujantiems viešųjų pirkimų komisijose, taip siekiant sumažinti pažeidimų dėl aplaidumo ar nežinojimo skaičių.

Šiais metais VPT tai pat turės parengti ir įdiegti „gerąsias praktikas“ įvairių sričių viešuosiuose pirkimuose. Tai reiškia, jog VPT funkcijos iš esmės turi būti pertvarkytos, padedant perkančiosioms organizacijoms deramai pasirengti pirkimui, kuris užtikrintų efektyvumą, lėšų taupymą ir skaidrumą.

Ministras taip pat nurodė didinti viešųjų pirkimų procesų efektyvumą, įvedant e-aukcionų praktiką ir centralizuojant pirkimus. Pasak jo, taip pat būtina sukurti kainų palyginimo sistemą, per kurią būtų matoma, kaip tas pačias prekes ir paslaugas perka skirtingos institucijos.

Lietuvoje viešaisiais pirkimais 2008 m. buvo nupirkta prekių, atlikta paslaugų ir darbų už 13,5 mlrd. Lt. Preliminariais duomenimis, 2009 m. per viešuosius pirkimus buvo išleista beveik perpus mažiau – apie 7-8 mlrd. Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius