Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 23d. 14:44

Vietoje šiltų renovuotų namų gyventojams – sraigtasparniai

Sraigtasparnis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sraigtasparnis

Iš fondo JESSICA, skirto daugiabučių namų renovacijai, bus paimta 40 mln. eurų ir už šias lėšas greičiausiai bus perkami sraigtasparniai.

Daugiabučių namų renovacija nevyksta taip sėkmingai, kaip planuota. Skaičiuojama, kad vietoj anksčiau planuotų renovuoti 1150 daugiabučių iki 2015 metų bus renovuota daugiau nei dvigubai mažiau pastatų – 510.

Vyriausybė jau nutarė iš JESSICA fondo, skirto namų renovacijai, išimti 40 mln. eurų (sumažinti fondą nuo 206 mln. iki 166 mln. eurų). Šių pinigų, manoma, daugiabučių namų renovacijai iki 2015 metų išleisti jau nepavyks. Kad ES neatimtų šių paramos lėšų, už juos greičiausiai bus perkami sraigtasparniai.

„Atsižvelgiant į (...) Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtą sprendimą iš JESSICA kontroliuojančiojo fondo išimti 40 mln. eurų, siūloma sumažinti 78 išlaidų kategorijai „Būsto infrastruktūra“ numatytą sumą 40 mln. eurų, juos perkeliant į 54 išlaidų kategoriją „Kitos priemonės, skirtos aplinkos išsaugojimui ir rizikos prevencijai“, siekiant finansuoti sraigtasparnių, skirtų aplinkos stebėjimui iš oro vykdyti, įsigijimą“, – rašoma Aplinkos ministerijos siūlyme.

Sprendimas dar nėra priimtas, šiuo metu jis derinamas tarp ministerijų. Tačiau, Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktoriaus Inesio Kiškio teigimu, greičiausiai jau rudenį projektas keliaus ant Vyriausybės darbo stalo.

„Suskaičiavome, kad tiek pinigų, kiek yra tame fonde dabar, mes iki 2015 metų visų tikrai neišleisime pagal tuos tempus, kaip dabar vyksta. Kad pinigai neprapultų, mes juos perkelsime kitoms veikloms”, – sakė I.Kiškis.

Planuojama už 40 mln. eurų pirkti tris sraigtasparnius. Krašto apsaugos ministerija jau yra paskelbusi konkursą sraigtasparniams įsigyti ir, I.Kiškio teigimu, jau sulaukė ir preliminarių pasiūlymų.

„Sraigtasparniai yra skirti aplinkos monitoringui, o ir pagal poreikį gelbėjimo, paieškos funkcijai“, – kalbėjo Aplinkos ministerijos atstovas.

Šiuo klausimu buvo konsultuotasi su Europos Komisija, kuri esą tokiam lėšų perskirstymui pritaria.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką