TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vievio paukštyno“ akcininkai patvirtino įmonės gelbėjimo planą

Vištos
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vištos
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausio paukštyno Lietuvoje „Vievio paukštynas“ akcininkai penktadienį akcininkų susirinkime pritarė paukštyno gelbėjimo planui. Didesnę nei 54 proc. akcijų dalį valdanti paukštyno savininkų dauguma pavedė bendrovės, kuriai iškelta bankroto byla, administratorių sudaryti taikos sutartis su kreditoriais bei su jais atsiskaityti ir taip atkurti paukštyno mokumą bei nutraukti bankroto bylą.

Vievio paukštyno akcininkai susirinkime pritarė, kad atsiskaitymui su kreditoriais paukštynui paskolą suteiktų „Kauno grūdai“, kreditorius ir didžiausias paukštyno akcininkas. Paskolą Vievio paukštynui planuojama pervesti nedelsiant, kai bus sutvarkyti visi teisiniai klausimai. Tai neturėtų užtrukti ilgiau nei dvi savaites, tuomet galėtų prasidėti atsiskaitymai su patvirtintais kreditoriais.

Vievio įmonės gelbėjimui priešinasi Vičiūnų įmonių grupė, siekianti perimti Vievio paukštyno kontrolę, todėl tai gali sutrukdyti įgyvendinti akcininkų siūlomą bendrovės gaivinimo planą. Vičiūnų įmonių grupė šiuo metu negali naudotis savo kaip kreditoriaus teisėmis – jas yra apribojęs teismas.

Vievio paukštynas kreditoriams yra skolingas per 53 mln. litų, kurie susikaupė per ankstesnius veiklos metus dėl nepalankios situacijos Europos Sąjungos rinkoje.

 „Vievio paukštynas“ nepaisant esamo statuso dirba sėkmingai ir per pirmuosius tris šių metų mėnesius iš ūkinės veiklos gavo 13,8 mln. litų pajamų, o jo veiklos ir administravimo išlaidos per tą patį laikotarpį sudarė 12,3 mln. litų. 

Paukštyne šiuo metu laikoma maždaug 1 mln. vištų dedeklių. 80 proc. paukščių nuosavybės teise priklauso AB „Kauno grūdai“, likusius 20 proc. paukščių „Kauno grūdai“ nuomojasi iš „Vievio paukštynas“. „Vievio paukštynas“ pajamas gauna už vištų nuomą bei parduodamas pašarų gamybos, vištų priežiūros, skerdimo, kiaušinių paruošimo ir kitas reikalingas paslaugas. 

informacija
VIČIŪNŲ GRUPĖ, UAB
Vadovas: Šarūnas Matijošaitis Darbuotojų sk.: 102 2015m . Pajamos: 5 - 10 mln. Eur
VILNIAUS PAUKŠTYNAS, AB
Vadovas: Gintaras Martinkus Darbuotojų sk.: 1432 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
KAUNO GRŪDAI, AB
Vadovas: Tautvydas Barštys Darbuotojų sk.: 782 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką