Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 10:15

„Vilkyškių pieninė“ dėl Rusijos sankcijų praras 30 procentų rinkos

Pieno produktai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pieno produktai

Viena iš keturių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių, Žemės ūkio ministerijos skaičiavimu skaudžiausiai nukentėsiančių dėl Rusijos paskelbto europietiškų maisto produktų embargo „Vilkyškių pieninė“, tikina, kad sankcijos esminės įtakos įmonės veiklos tęstinumui neturės.

Ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai įmonė teigia, kad pastaruoju metu į Rusiją eksportuodavo beveik ketvirtadalį savo produkcijos, todėl dėl embargo patirs finansinių nuostolių.

„Pastaraisiais mėnesiais „Vilkyškių pieninės“ pardavimai į Rusijos rinką sudarė 20-25 proc. nuo visų įmonės pardavimų. „Vilkyškių pieninės“ veiklos tęstinumui šis importo embargas grėsmės nekelia, tačiau turės neigiamos įtakos įmonės finansiniams rezultatams", – skelbiama pranešime.

Konkrečių skaičių, kokius nuostolius planuoja patirti dėl Rusijos sankcijų,  „Vilkyškių pieninė“ nepateikė.

Tikisi paramos

„Vilkyškių pieninės“ direktorius Gintaras Bertašius anksčiau šią savaitę teigė, kad šiuo metu galima perdirbti visą pieną, bet klausimas, kokia kaina jis bus superkamas.

 „Vilkyškių pieninės“ veiklos tęstinumui šis importo embargas grėsmės nekelia, tačiau turės neigiamos įtakos įmonės finansiniams rezultatams.

„Šiandien būtina organizuoti pieno produktų intervencinį supirkimą arba remti perdirbimą. Gavome pažadą, kad klausimas bus sprendžiamas greitai“, – po susitikimo Vyriausybėje sakė jis.

Trečiadienį apie tai, kad Rusijos įvestos sankcijos nekelia grėsmės įmonės veiklos tęstinumui, tačiau turės neigiamos įtakos įmonės pelningumui pranešė ir „Pieno žvaigždės“. Šios įmonės pardavimai į Rusiją sudarė nuo 30 proc. iki 35 proc. visų pardavimų.

„Įvertinus esamą situaciją ir faktinius pardavimus, planuojama, kad įmonės pardavimai 2014 metais sudarys apie 800 mln. litų (230 milijonų eurų). Rusijos rinkos praradimas įmonės veiklos tęstinumui grėsmės nekelia, tačiau turės neigiamos įtakos įmonės pelningumui“, – teigė „Pieno žvaigždės“.

Anksčiau buvo pranešta, kad „Pieno žvaigždės“ nuo pirmadienio nebeperka pieno iš Latvijos ūkininkų. „Wall Street Journal“ pranešė, kad po Rusijos paskelbto embargo europiniams maisto produktams Lietuvos įmonė „Pieno žvaigždės“ pirmadienį vienašališkai nutraukė sandorį su Latvijos pieno gamintojais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką