TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus birža traukiasi, įmonės žvalgosi į Varšuvą

Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus vertybinių popierių biržą palieka vis daugiau bendrovių. Dalis įmonių žvalgosi į Varšuvos biržą.

Savaitraštis „Veidas“ rašo, jog tikėtina, kad „Lifosa“ ir „Stumbras“ iš biržos sąrašų bus išbrauktos dar šiemet.

Finansų maklerių įmonės „Orion Securities“ įmonių finansų skyriaus vadovas Karolis Rūkas mano, kad „Lifosa“, šiuo metu sprendžianti ginčus su smulkiaisiais akcininkais, visą laiką elgėsi taip, tarytum būtų į biržos sąrašą neįtraukta įmonė, – nemokėjo dividendų, skolino motininei įmonei pinigus už nedideles palūkanas.

„Ji labiausiai rūpinosi didžiojo investuotojo interesais, todėl išėjimas yra logiškas ir tinkamu laiku, kai nukritę finansiniai rezultatai ir akcijų kaina“, – sakė K.Rūkas.

„Stumbro“ akcininkai prieš keletą metų norėjo išplatinti dalį akcijų kitiems investuotojams, tačiau prasidėjus finansų krizei procesas sustojo.

„Manau, kad ši įmonė nori pasitraukti iš biržos, palaukti kažkiek ir vėl grįžti, nes jei dabar „Stumbras" platintų naujas akcijas, visi lygintų su biržoje matomais skaičiais. Beje, „Stumbras" laisvai gali eiti ir į Varšuvos biržą“, – teigė K.Rūkas.

„Stumbro“ valdybos pirmininkas Darius Mockus „Veidui“ komentuodamas įmonės pasitraukimą iš biržos, kaip pagrindinį motyvą nurodė viešumo keliamus nemalonumus.

„Birža – kaip skelbimų lenta, kurioje viskas atvira, visi viską mato ir analizuoja. O tokioje pramonėje, kaip alkoholio, kuriai labai didelę įtaką daro politikų sprendimai, neapsimoka laikyti įmonės biržoje. Pažiūrėkite, vos tik skandinavai privatizavo didžiąsias mūsų alaus daryklas, jas iš karto delistingavo. Rezultatas – alaus mokesčiai kelis kartus mažesni negu etilo alkoholio pramonės. Politikai pasižiūri: „Oi, kokie alkoholio pelnai, reikia padidinti mokesčius". O alaus gamintojų biržoje nėra ir jiems ramu, nors jų pelnai gerokai didesni negu stipriojo alkoholio pramonės, niekas į tai nesigilina, nes informacija nepadėta viešai. Manau, kad ir mums nebeverta būti savižudžiais“, – komentavo D.Mockus.

Pasak K.Rūko, iš senų laikų likę daug įmonių, kurioms ne vieta biržoje, – jų akcijomis nėra aktyviai prekiaujama, didieji akcininkai nėra suinteresuoti mažųjų palaikymu. Tarp tokių įmonių minimos „Anykščių vynas“, „Dvarčionių keramika“, „Linas“, „Gubernija“.

Žemės ūkio investicijų bendrovės „Agrowill Group“ valdybos pirmininkas Vladas Bagavičius „Veidui“ tvirtino, kad įmonė Varšuvos biržoje debiutuos gegužės antroje pusėje arba birželio pradžioje.

„Pavykus išplatinti akcijas Varšuvos vertybinių popierių biržoje, kurį laiką bus dvigubas listingavimas, nes planuojame likti ir Vilniaus biržoje. Sprendimą, ar pasitraukti iš Vilniaus biržos, priims akcininkai. Dar anksti į ši klausimą atsakinėti“, – tvirtino V.Bagavičius.

Finansų analitikai artimiausiu metu nesitiki pamatyti biržoje naujų įmonių – prognozuojama, kad naujokų bus nebent metų pabaigoje ar kitąmet.

Į biržą ateiti planavusios įmonės tikina tokių planų neatsisakiusios, tačiau šiemet šio žingsnio dar nežengs. Kaip „Veidui“ patvirtino „Litagros“ valdybos pirmininkas Gintaras Kateiva, jeigu situacija rinkoje bus palanki, „Litagra“ į biržą įžengs 2012 metais.

Tokiam žingsniui ruošiasi ir „Hanner“.

„Kompanija „Hanner“ neatsisako tikslų siūlyti savo akcijas biržoje, tačiau tam reikia tinkamai pasirengti. Prieš krizę kompanija buvo pertvarkyta į akcinę bendrovę, po to, kaip bandymas ištirti rinką, buvo išplatinta 10 mln. eurų obligacijų emisija, kuri parodė, kad pasitikėjimas kompanija yra pakankamas. Krizė stipriai paveikė nekilnojamojo turto rinką, todėl tokiu metu kalbėti apie akcijų pardavimą biržoje būtų tiesiog nelogiška“, – tvirtino „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką