Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus gatves apšviesti ketinama už 108 mln. Lt

Gatvės apšvietimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gatvės apšvietimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus taryba pritarė sutarčiai, pagal kurią per dvejus metus bus modernizuotas sostinės gatvių apšvietimas. Miestas pasirašys sutartį 18 metų ir vien už paslaugas kasmet mokės po 18 mln. Lt be PVM. Tiesa, elektros energijos išlaidos smarkiai sumažės – nuo 9 mln. Lt be PVM dabar iki 2 mln. Lt po renovacijos.

Vilniaus vadovų teigimu, sostinėje bus sumontuoti taupūs ir modernūs LED šviestuvai, todėl elektros ir ketinama sutaupyti daugiau nei 70 proc.

Anot mero Artūro Zuoko, tai pirmas toks projektas ne tik Lietuvoje, bet ir regione, kai modernizuojama viso miesto apšvietimo sistema. „Pažangi technologija, kuri bus įgyvendinta viešos ir privačios partnerystės pagrindu, leis kasmet sutaupyti beveik 7 mln. Lt už elektros energiją. Dokumentų derinimas užtruko beveik penkerius metus, tad didžiulė padėka visiems, prisidėjusiems prie šio sudėtingo projekto įgyvendinimo“, – sakė A.Zuokas.

Per 18 metų bendrovei, kuri imsis renovacijos ir priežiūros, bus sumokėta beveik 340 mln. Lt, o investicijos per dvejus metus sieks 108 mln. Lt, kasmet po 6 mln. Lt. Metinis mokestis sieks 18 mln. Lt bei dar 2 mln. Lt už elektros energiją. 

Tačiau opozicija nebuvo tokia optimistiška. Anot „tvarkiečio“ Broniaus Cicėno, miestas turėtų galvoti apie kitokį variantą – gauti paskolą ir pats modernizuoti apšvietimo sistemas. Esą projektas atsiperkantis, tad šis variantas galėtų būti įgyvendintas. „Frakcijoje kalbėjome, kad šis projektas labai kvepia korupcija. Projekto rengėjai turėtų sėsti ir derėtis, bent kiek sumažinti sumą, nes dabar savivaldybė permokės per 100 mln. Lt“, – piktinosi „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos vadovas.

Jam pritarė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos vadovas Valdas Benkunskas. Jo teigimu, šiuo metu miestas nesugeba sumokėti gatvių apšvietimu besirūpinančiai bendrovei už darbą ir elektros energiją, tad kaip pakels dar didesnę mokesčių naštą.

V.Benkunskas pateikė skaičius: per 18 metų bendrovei, kuri imsis renovacijos ir priežiūros, bus sumokėta beveik 340 mln. Lt, o investicijos per dvejus metus sieks 108 mln. Lt, kasmet po 6 mln. Lt. Metinis mokestis sieks 18 mln. Lt bei dar 2 mln. Lt už elektros energiją. Ir visa tai be PVM.

Šiuo metu miesto išlaidos apšvietimui per metus siekia apie 19 mln. Lt su PVM.

Pakartotinai balsavus sutarčiai pritarta. Vilniaus savivaldybė giriasi, kad šis projektas, kurį viešos ir privačios partnerystės pagrindu įgyvendins tarptautinė kompanija „Gemmo S.p.A.“ iš Italijos, yra laikomas vienu geriausiu Europos Sąjungoje dėl planuojamų rezultatų.

Konkurse dalyvavo trys pasaulinės įmonės, dvi vėliau atkrito.

Šiuo metu Vilniuje esami 44 tūkst. šviestuvų paskutinį kartą buvo atnaujinti 1997–2000 metais. Miesto gatvių apšvietimo įrenginių nusidėvėjimas viršija 89,5 proc. Daugumos šviestuvų eksploatacijos laikas baigsis po vienerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką