Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 7d. 16:30

Vilniaus oro uostas ketina mažinti mokesčius, didins pajamas iš kitų šaltinių

Mažiausiai keturi lėktuvai, turėję nusileisti Vilniuje naktį iš šeštadienio į sekmadienį arba sekmadienio rytą, buvo nukreipti ir leidosi kituose šalies oro uostuose.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus oro uostas

Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU), siekdamas pritraukti naujų oro bendrovių ir padidinti skrydžių skaičių, kitąmet planuoja mažinti aptarnavimo mokesčius ir veiklos sąnaudos, o daugiau pajamų bus siekiama gauti iš kitų veiklos sričių.

„Planuojame smarkiai mažinti paslaugų kainas. Siekiame pritraukti tuos keleivius, kurie skristų iš TVOU, jei būtų jiems reikalingų maršrutų. Tokių žmonių susidarytų 200–300 tūkstančių. Keleivio mokestis, kuris siekia 40 litų, ateityje turėtų dar mažėti. Tuomet būtume vienas pigiausių Europoje oro uostų“, – interviu dienraščiui „Lietuvos rytas“ sakė TVOU generalinis direktorius Tomas Vaišvila.

Anot jo, visame pasaulyje oro uostus spaudžia skrydžių bendrovės, todėl jie yra priversti atsisakyti dalies su aviacija susijusių pajamų.

„Didinsime pajamas iš kitų šaltinių, todėl ir tikriname visas ankstesnes sutartis. Šiemet uždirbome 11 mln. litų pajamų ne iš aviacijos Planuojame mažinti sąnaudas. 2008 metais TVOU išleisdavo apie 140 mln. litų. Šiemet – 85 mln. litų, kitais metais turėsime gyventi su 60 mln. litų – 40 proc. tos sumos, kurią turėjo buvusi TVOU valdžia“, – teigė T.Vaišvila.

Pasak jo, TVOU darbuotojų skaičius sumažintas nuo maždaug 900 iki mažiau kaip 500, o kitąmet oro uoste turėtų likti dirbti tik apie 350 žmonių. Taip pat mažinami atlyginimai, išlaidos apsaugai, dalis funkcijų, pavyzdžiui, valymo paslaugos, perduodama rinkai.

„Anksčiau TVOU gyveno komfortiškai. Jame smarkiai konkuravo tik dvi oro bendrovės – „airBaltic“ ir „flyLAL“. Dėl šios konkurencijos augo keleivių skaičius, lėktuvai skraidė daugybe krypčių. Pačiam oro uostui reikėjo dėti mažai pastangų. Šiuo metu esame vis dar labai atsilikę nuo tų oro uostų, į kuriuos orientuojamės“, – tvirtino T.Vaišvila.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką