Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 14:04 , Atnaujinta: 2020 kovo 25d. 14:14

Vilniaus savivaldybė prašo Finansų ministerijos 65 mln. eurų paskolos mokėjimams užtikrinti

Lietuvą kamuoja sausra
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilnius

Vilniaus savivaldybė prašo Finansų ministerijos paskolinti iki 65 mln. eurų. Trumpalaikės paskolos prašoma siekiant užtikrinti sklandų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimų, pašalpų gyventojams mokėjimą, jei savivaldybė to nebus pajėgi daryti dėl koronaviruso pandemijos įtakos ekonomikai. Tam trečiadienį pritarė nuotoliniu būdu posėdžiavę sostinės politikai. Dėl koronaviruso nukentėję sostinės verslininkai galės prašyti mokesčių lengvatų

Tarybos sprendime nurodyta, kad paskola taip pat būtų naudojama nuostolių dėl keleivio vežimo kompensavimui, miesto tvarkymui, gatvių priežiūrai ir apšvietimui.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis sako, kad paskola reikalinga apsidraudžiant dėl laukiamo neigiamo koronaviruso poveikio šalies ir sostinės ekonominei situacijai, „siekiant užtikrinti savivaldybės iždo likvidumą“, jei kiltų problemų. Anot jo, paskola būtų naudojama „tik tuomet kai to prireiks“.

„Šiandien savivaldybė neturi likvidumo problemų, turi ižde lėšų, pirmo ketvirčio pajamų planas yra vykdomas. Tokiu būdu ir užtikrinami numatytų išlaidų apmokėjimai. Tačiau atsižvelgiant į galimą koronaviruso poveikį ekonomikai, karantiną, pokarantininį ekonominio aktyvumo atsigavimo neapibrėžtumą, tikėtina, kad savivaldybės pajamų surinkimas sumažės“, – BNS sakė P.Poderskis.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Povilas Poderskis
Arno Strumilos / 15min nuotr./Povilas Poderskis

Anot jo, konkrečių prognozių kol kas nėra, bet savivaldybės įplaukas gali paveikti ir mokėjimų atidėjimai, gyventojų mokesčių deklaravimo ir mokesčių mokėjimo nukėlimas,

P.Poderskis pabrėžė, kad 65 mln. eurų yra tik maksimali galima paskola, ji gali būti ir mažesnė. Iš paskolos lėšų darbo užmokesčiui numatoma iki 34 mln. eurų, 5 mln. eurų – pašalpoms, 7 mln. eurų – subsidijoms, 16 mln. eurų – savivaldybės prekių ir paslaugų išlaidoms, 2,5 mln. – įvairiam materialiam ir nematerialiam turtui įsigyti. Dar beveik 0,5 mln. eurų būtų skirta socialinio draudimo įmokoms.

Opozicinės frakcijos „Laimingas Vilnius“ atstovas Žilvinas Šilgalis ragino valdančiuosius iš pradžių peržiūrėti biudžetą bei „rasti nebūtinų išlaidų“ ir tik tuomet svarstyti galimybes dėl paskolos, jos dydį galbūt sumažinant.

Meras Remigijus Šimašius teigė, kad biudžeto perskirstymas galėtų būti svarstomas artimiausiuose posėdžiuose, tuo metu paskolą būtina užsitikrinti kuo skubiau, nes pinigų gali prireikti jau artimiausiomis savaitėmis.

P.Poderskis sako, kad išlaidų gali prireikti įrengiant ir laikinas ligonines, perkant dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatus, apsaugos priemones medikams. Detalesnę sąmatą jis ketina pateikti kitą savaitę.

Sumokėtas GPM bus perkeliamas į kitus metus

Trečiadienė sostinės taryba nusprendė, kad pagal verslo liudijimus dirbančių vilniečių, kurie sumokėjo gyventojų pajamų mokestį įsigyjant verslo liudijimą jis neprapuls, o bus perkeliamas į 2021 metus, proporcingai ta dalimi, kuriai veikla buvo apribota ar sustabdyta dėl karantino. Apie tai pranešama Vilniaus savivaldybės pranešime.

Pavyzdžiui, kirpėjai, kosmetologai, sumokėję už verslo liudijimą 171 Eur už tris mėnesius ir negalintys vykdyti veiklos, 2021 m. neturės šios sumos mokėti, įsigydami verslo liudijimą mokesčių inspekcijoje. Šis sprendimas aktualus ne tik kirpėjams, bet ir muzikantams, diskotekų vedėjams, fotografams, filmuojantiems pramoginius renginius, prekiaujantiems ne maisto prekėmis.

„Dėl koronaviruso paskelbus griežtus apribojimus pagal verslo liudijimus dirbantieji netruko pajusti pirmąsias pasekmes. Tikimės, kad perkeldami sumokėtą gyventojų pajamų mokestį į kitus metus kai pandemijos metu veikla negalėjo būti vykdoma suteiksime vilniečiams daugiau erdvės jiems išgyventi šį sunkmetį", – sako Povilas Poderskis, Administracijos direktorius.

Ši tvarka galioja gyventojams, kurie kreipsis į Valstybinę mokesčių inspekciją gauti liudijimą, arba tiems, kurie jau turėjo įsigiję verslo liudijimą prieš pat karantiną.

Verslininkai gali tikėtis lengvatų

Vilniaus verslininkai, nukentėję nuo koronaviruso pandemijos ir dėl to įvesto karantino, galės kreiptis į Vilniaus savivaldybę dėl nekilnojamojo turto, žemės, valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų, trečiadienį nusprendė sostinės savivaldybės taryba.

Tarybos sprendimu nustatyta, kad verslininkai, Vilniuje turintys nekilnojamojo turto, privalės pateikti informaciją dėl patirtų nuostolių, taip pat raštiškus susitarimus, kad nekilnojamojo turto savininkas įvardintu laikotarpiu netaikė nuomos mokesčio nuomininkams, taip pat kitą svarią informaciją.

Lengvata bus taikoma tik terminui, per kurį buvo įvestas karantinas - nuo kovo 16 iki karantino pabaigos. Konkrečius sprendimus dėl kiekvieno verslininko turėtų priimti savivaldybės taryba ir komitetai.

Taryba taip pat įpareigojo nekilnojamojo turto savininkus gavus lengvatą atitinkama dalimi sumažinti mokestį savo nuomininkams.

Nuo klausimo nusišalino keletas tarybos narių, turinčių verslą Vilniuje.

Lengvata bus taikoma tik tai turto daliai, kurioje vykdyta apribota veikla per karantiną.

Daugiau nei prieš savaitę įvedus karantiną, apribotas gyventojų išvykimas iš šalies ir atvykimas į ją, draudžiami žmonių susibūrimai, uždarytos kavinės, daugelis parduotuvių, neteikiamos įvairios paslaugos.

Taip pat neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką