Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 28d. 17:42

Vilniui teks rinktis kitą gatvių apšvietimo modernizavimo modelį – sutartis su „Gemmo“ nutraukta

Gatvių apšvietimo žibintai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gatvių apšvietimo žibintai

Vilniaus gatvių apšvietimo tinklus turėjusi renovuoti Italijos kompanija „Gemmo“ nepateikė savivaldybei finansavimo šaltinių, todėl sutartis, turėjusi įsigalioti 2015 metų balandžio 28 dieną, neįsigaliojo. Naują apšvietimo sistemų modernizavimo modelį žadama pristatyti jau artimiausiu metu.

„Vilnius turi būti šviesus ir sostinėje esantys 44 tūkst. šviestuvų, kurie paskutinį kartą buvo atnaujinti 2000 metais, turi būti modernizuoti. Vis dėlto, prieš metus skambiai paskelbti planai moderniai apšviesti Vilnių taip ir liko popieriuje ir be finansavimo, tad natūralu, kad tokia sutartis neturi įsigalioti. Ji nenaudinga miestui“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Merui pritaria ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė: „Dabar savivaldybė turės apsispręsti, ar modernizuoti gatvės apšvietimo tinklus pati, ar pritraukti tam tikslui Europos Sąjungos lėšų, ar skelbti naują konkursą. Visą tai paaiškės artimiausiu metu. Mūsų tikslas – įgyvendinti šią pertvarką geriausiu būdu miesto bendruomenei ir pritraukus optimalias investicijas.“ 

Vilniaus savivaldybės pranešime taip pat rašoma, kad meras atkreipia dėmesį ir į apverktiną pačios savivaldybės įmonės „Vilniaus gatvių apšvietimo tinklai“ būklę – įmonė skolinga rangovams ir LESTO 5,2 mln. eurų.

„Padarysime viską, kad tinkamai tvarkantis, įmonė būtų valdoma efektyviau“, – teigia miesto ūkį kuruojantis Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.

Vilniaus miesto savivaldybė sutartį su „Gemmo“  pasirašė prieš metus, o nuo balandžio 28 dienos turėjo būti pradėta vykdyti sostinės gatvės apšvietimo tinklų renovacija. Tačiau šie darbai neprasidėjo, mat Italijos įmonė, savivaldybės duomenimis, neturi lėšų vykdyti renovaciją.

„Gemmo“ prašė Vilniaus savivaldybės pratęsti dar dviem mėnesiams terminą, per kurį ketinta rasti finansavimo šaltinį. Bet senoji taryba to padaryti nebesuspėjo, buvo pritarta tik pateikimui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką