Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 7d. 12:58

Vilniuje gyvenantį iranietį veja paskleista žinia, kad jis ieškomas Interpolo

Pasha Naserabadhi
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Pasha Naserabadhi

Vilniuje gyvenantis ir dirbantis iranietis Pasha Naserabadi, tapęs ir Remigijaus Šimašiaus rinkiminės kampanijos dalimi, labai nustebo sužinojęs, kad jis yra Interpolo ieškomų asmenų sąraše. Tiksliau, tokią informaciją turėjo Migracijos valdyba, nors iraniečio nei sulaikė, nei jam apie tai pranešė. Lietuvoje nuo 2014 metų gyvenantis vyras mano, kad kažkas suklastojo duomenis apie jį.  

„Aš buvau šokiruotas, nes iš tiesų šiam sąrašui niekada nepriklausiau, ir Interpolas manęs niekada neieškojo. Kaip taip gali būti – aš laisvai vaikštau gatvėmis, keliauju po Europą, dalyvauju Remigijaus Šimašiaus rinkiminėje kampanijoje, o manęs ieško Interpolas“, – 15min dėstė iranietis.

Prieš kovą vykusius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus Pasha buvo vienas iš R.Šimašiaus inicijuotos reklaminės kampanijos veidų.

Aš esu vilnietis
Aš esu vilnietis

Pažyma – iš Migracijos valdybos

Tačiau Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybai atrodo kitaip. Praėjusių metų rugpjūčio 29 dieną Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus vyresnioji specialistė Renata Gudynaitė tarnybiniu pranešimu informavo Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus viršininkę Rasa Kaminskaitę, kad Pasha Naserabadi yra Interpolo ieškomų asmenų sąraše.

Tame pačiame dokumente siūloma įpareigoti iranietį „savanoriškai išvykti iš Lietuvos respublikos į Irano Islamo Respubliką“.

Tarnybinio pranešimo kopiją turi ir 15min.

Tarnybinis pranešimas
Tarnybinis pranešimas

„Ar jūs kur nors esate girdėję, kad Interpolo ieškomiems asmenims policija rekomenduoja savarankiškai palikti šalį? O Lietuvoje tai, pasirodo, įmanoma“, – ironizavo imigrantas.

Beje, šis dokumentas į Lietuvoje penkerius metus gyvenančio iraniečio rankas pakliuvo visai atsitiktinai – kai jis paprašė teismo pateikti visus dokumentus, susijusius su juo.

Mano, kad kažkas suklastojo dokumentą

15min anksčiau rašė apie P.Naserabadi konfliktą su Migracijos departamentu dėl leidimo gyventi suteikimo. Iranietis šiuo metu studijuoja Vilniaus universitete, taip pat yra įkūręs fintech verslą, o jo biuras yra Vilniaus Tech parke.

„Mane apkaltino, kad mano verslas tėra apsimestinis, nors turiu pilnai veikiantį verslą. Dabar mane kaltina, kad esu Interpolo sąraše. O aš jau spėjau apkeliauti po Europą, buvau Turkijoje – mane gi turėjo sulaikyti“, – stebėjosi užsienietis.

15min taip pat nerado jokių įrodymų, kad iranietis yra ieškomas Interpolo, duomenų bazėse jo pavardės nėra.

Užsienietis mano, kad Vilniaus policijos komisariatas ieškojo preteksto jį išsiųsti iš Lietuvos, ir jos buvimas Interpolo sąraše esą dėl to ir buvo sufabrikuotas.

„Kito paaiškinimo nematau. Labai keista, kai tokioje šalyje kaip Lietuva klastojami dokumentai, ir tai daro pareigūnai“, – piktinosi P.Naserabadi.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pasha Naserabadi
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pasha Naserabadi

E.Gudzinskaitė: nematome tokių duomenų

Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė sakė neturinti duomenų, kad iranietis būtų Interpolo sąraše. „Mes nematome, kad kas jo ieškotų“, – sakė ji.

Pasak E.Gudzinskaitės, jis dabar turi vizą gyventi Lietuvoje kaip studentas ir prašo ją pratęsti, sprendimas dar nėra priimtas.

Po reorganizacijos šiais metais Migracijos valdyba sujungiama su Migracijos departamentu. 15min žiniomis, dokumentą pasirašiusi darbuotoja po susijungimo neperėjo dirbti į Migracijos departamentą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką