TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje išdalyti Baltijos verslo nobeliai

Vilniuje išdalyti Baltijos verslo nobeliai
Luko Balandžio nuotr. / Švedijos verslo apdovanojimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vilniuje paskelbti „Švedijos verslo apdovanojimų 2012“, dar vadinamų Baltijos valstybių ekonomikų Nobelio premija, laureatai. Iškilmingoje ceremonijoje buvo pagerbti geriausieji – apdovanoti jaunieji verslininkai, socialiai atsakinga įmonė, bendrovė, pademonstravusi tvariausią augimą, ir pasveikinta įmonė, savo produktais garsinanti Lietuvą pasaulyje.

Nominacijos „Už tvarią plėtrą“ laureate tapo bendrovė „Baldai Jums“. „Metų socialinės atsakomybės iniciatyvos“ apdovanojimą pelnė įmonė „Servico“, jaunaisiais verslininkais tapo broliai Augustinas, Kristijonas ir Dominykas Vizbarai (jų įmonė „Brolis Semiconductors“), „Metų verslo IQ“ už produktų pristatymą užsienio rinkose ir  Lietuvos garsinimą užsienyje laimėjo „Ekspla“.

„Galiu jums pasakyti – kūrybiškas ir inovatyvus verslas yra svarbus ne tik tam, kad augtų ekonomika, jis reikalingas ir tam, kad užsimegztų pasitikėjimas, kontaktas tarp žmonių, svarbus kuriant Lietuvos ateitį”, – kalbėjo prezidentas Valdas Adamkus, padėjęs atrinkti nominacijų finalininkus.

V.Adamkus apdovanojo socialiai atsakingą įmonę – „Servico“.

„Socialinė atsakomybė yra raktažodis, apibrėžiantis verslo kultūrą Švedijoje ir kitose Šiaurės šalyse“, – kalbėjo V.Adamkus.

„Servico" pagerbta už socialinės ir aplinkosauginės atsakomybės principais grindžiamų paslaugų ir produktų kūrimą ir „Žaliojo biuro“ programą. 

Ką apdovanoti „Metų verslo IQ“ prizu, sprendė žurnalo IQ skaitytojai. Balsuojant internetu buvo išrinkta įmonė, kuri savo produktais Lietuvą labiausiai išgarsino užsienio rinkose. Ja tapo įmonė „Ekspla“. Pagrindiniai „Eksplos“ produktai yra pažangūs lazeriai, lazerinės sistemos ir jų komponentai. Bendrovė užima daugiau kaip pusę pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos, vienintelė pasaulyje gamina SFG spektrometrus, skirtus medžiagų paviršiams tirti. „Ekspla“ eksportuoja 94 proc. produkcijos į daugiau kaip keturiasdešimt pasaulio šalių. Tarp įmonės klientų yra garsiausių pasaulio universitetų, Japonijos „Hitachi“ ir „Mitsubishi“ tyrimų centrai, IBM, NASA, JAV karinio laivyno ir JAV karinių oro pajėgų tyrimų centrai, CERN, Rezerfordo tyrimų laboratorija, Japonijos ir Izraelio branduolinių tyrimų centrai. „Eksploje“ yra sukuriama daugiau nei 70 proc. parduodamų lazerių vertės.

Jaunųjų verslininkų apdovanojimą pelnę broliai Augustinas, Kristijonas ir Dominykas pernai įkūrė bendrovę „Brolis Semiconductors“ – tai aukštųjų technologijų įmonė, užsiimanti puslaidininkių technologijomis elektronikos ir optoelektronikos srityse.

Apdovanojimą už tvarų augimą atsiėmusi įmonė „Baldai jums“ sėkmingai veikia jau beveik du dešimtmečius. Įmonė eksportuoja 97 proc. savo produkcijos (į Vokietiją, Angliją, Austriją, Nyderlandus, JAV, Skandinaviją, Japoniją).

Švedijos verslo apdovanojimų laureatus ir organizatorius sveikinusi Dalia Grybauskaitė sakė, kad šis renginys liudija socialiai atsakingo, inovatyvaus ir aplinką tausojančio verslo augimą Lietuvoje.

„Švedijos verslo apdovanojimai – tai ne tik socialinę atsakomybę ir inovacijų kultūrą mūsų valstybėje skatinantis renginys, bet ir puikus dviejų šalių bičiulystės įrodymas. Energetinio saugumo sektorius geriausiai iliustruoja, kad Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimas yra grįstas ne žodžiais, o darbais. Mes jungiamės prie Skandinavijos elektros tinklų ir dar labiau stipriname abipusę partnerystę", – sakė šalies vadovė.

Valstybės vadovės teigimu, Lietuva siekia sukurti kuo geresnį investicinį klimatą tiek šalies, tiek ir užsienio verslininkams. Švedijos ambasados ir Švedijos prekybos tarybos tyrimas teigiamai įvertino investicinę aplinką Lietuvoje. Tyrimas parodė, kad apklausti Švedijos verslo bendrovių vadovai mūsų šalyje nėra susidūrę su korupcija. Teigiama patirtis skatina investicijas į Lietuvą – vien per šiuos metus Švedijos verslo atstovai Lietuvoje investavo per 230 milijonų litų.

Į apdovanojimus šiais metais iš viso pretendavo 52 įmonės ir asmenys.

Švedijos verslo apdovanojimai Lietuvoje organizuojami septintus metus. Renginio organizatoriai – Švedijos prekybos taryba, Švedijos ambasada Lietuvoje, „Swedbank“ ir „TeliaSonera“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką