Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje nuo gegužės trečdaliu brangsta geriamasis vanduo

Vanduo
123rf nuotr. / Vanduo
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija ketvirtadienį vienašališkai nustatė „Vilniaus vandenų“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas. Daugiabučių gyventojams nuo gegužės už kub.m kaina kils net 34,6 proc. iki 5,88 Lt, o individualių namų gyventojams – 22 proc. iki 5,33 Lt.

Kainų komisijos pranešime teigiama, kad komisija, siekdama užtikrinti, jog geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos būtų teikiamos būtinosiomis sąnaudomis pagrįstomis kainomis, nusprendė vienašališkai nustatyti UAB „Vilniaus vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, galiosiančias nuo 2014 m. gegužės 1 d. iki 2015 m. gruodžio 31 d.

Vilniaus taryba socialdemokratų balsais dar spalį nepritarė projektui dėl kainų nustatymo, tad komisija tai padarė vienašališkai. 

Daugiabučių gyventojams nuo gegužės už kub.m kaina kils net 34,6 proc. iki 5,88 Lt, o individualių namų gyventojams – 22 proc. iki 5,33 Lt.

„Komisija posėdyje konstatavo, kad nepriimant sprendimo dėl UAB „Vilniaus vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų bei paliekant galioti Komisijos 2010 m. lapkričio 17 d. nutarimu suderintas paslaugų kainas, pažeidžiamos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo nuostatos, numatančios, kad paslaugų kainos turi padengti vandens tiekėjo patiriamas būtinąsias geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų teikimo bei kitas su šia veikla susijusias sąnaudas“, – teigiama komisijos pranešime.

Vilniaus meras Artūras Zuokas teigė, kad vandens kainą buvo būtina kelti norint toliau plėtoti vandentiekio sistemą sostinėje. Tuo pačiu buvo siūloma tvirtinti ir investicijų planą, bet taryba tam nepritarė.

„Kainų komisija nėra politinė institucija, ji vertina skaičius, turi tam specialistus ir gali šitame nuomonių išsiskyrime padėti galutinį tašką, kaip numato įstatymas. Vilniaus miesto kaina yra viena mažiausių Lietuvoje ir ji tokia praktiškai išlieka, tad kainos dydis gal čia nėra esminis dalykas. Klausimas yra dėl investicijų panaudojimo, nes mes turime problemą dėl vandentiekio tinklų kai kuriuose miesto rajonuose. Tarkim, Markučiuose dalis gyventojų neturi centralizuoto vandens tiekimo. Todėl šis sprendimas leis užtikrinti geresnę kokybę tiems, kurie neturi vandens ir nuotekų“, – kalbėjo A.Zuokas.

Šiuo metu tiek daugiabučių, tiek individualių namų gyventojai už kub.m geriamojo vandens moka 4,37 Lt. Taip pat yra mokamas abonentinis mokestis.

informacija
VILNIAUS VANDENYS, UAB
Vadovas: Aidas Ignatavičius Darbuotojų sk.: 673 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką