TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje šilumos kaina mažės per 20 proc.

Šilumos, tiekiamos vartotojams, kainų šuolį daugiausia lėmė smarkiai išaugusios šilumos gamybos išlaidos.
„15 minučių“/Eriko Ovčarenko nuotr. / Šilumos, tiekiamos vartotojams, kainų šuolį daugiausia lėmė smarkiai išaugusios šilumos gamybos išlaidos.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Vilniaus energija“ siūlo sostinėje taikyti 17,3 ct/kWh be PVM šilumos energijos kainą. Toks bendrovės pasiūlymas pirmadienį pasieks Vilniaus miesto savivaldybę bei Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją.

Siūlymui įsigaliojus, šilumos kaina vilniečiams sumažėtų 23 proc., palyginti su šiuo metu galiojančiu 22,56 ct/kWh be PVM tarifu.

„Atsižvelgdami į sunkią ekonominę situaciją šalyje, siūlome dvigubai, nuo 2 iki 4 metų, pratęsti 2008 metais laiku neperskaičiavus šilumos kainos patirtų nuostolių kompensavimo laikotarpį“, – sakė „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Šilumos įstatyme numatytas maksimalus kompensavimo laikas yra 2 metai. Savo iniciatyva jį pratęsti iki 4 metų siūlanti bendrovė palūkanų už ilgesnį nuostolių grąžinimą kompensuoti nereikalaus.

Šilumos kainą sudaro dvi dalys – pastovioji ir kintančioji. Pastovioji dalis yra šilumos tiekėjų sąnaudos, kurios beveik nekito jau penkerius metus ir šiuo metu siekia 4,81 ct/kWh. Kintamoji dalis yra kuro, didžiąja dalimi gamtinių dujų, kaina.

Lietuvoje tik šių metų liepos 1 dieną įsigaliojo nutarimas leisti kintamąją dalį keisti kas mėnesį – priklausomai nuo faktinių kuro ir perkamos šilumos kainų pasikeitimo. Iki tol ji buvo keičiama kartą per metus.

Vilniuje į naują kainą tenka įtraukti ir trečią dėmenį – nuostolių dėl ankstesnės miesto valdžios, laiku neperskaičiuotos šilumos kainos, kompensavimą. Buvusios valdžios iniciatyva ilgą laiką šilumos kaina Vilniuje nepavijo gamtinių dujų kainos šuolio ir buvo žymiai mažesnė už savikainą. Susidariusi situacija vertė „Vilniaus energiją“ būtiniausioms sąnaudoms trūkstamų lėšų skolintis iš bankų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką