Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 30d. 09:20

Visuomeninės paskirties pastatams renovuoti – daugiau nei 200 mln. Lt

Renovuojamas pastatas
E. Jankausko nuotr. / Laikraštis „15 minučių“ / Renovuojamas pastatas

Visuomeninės paskirties pastatams renovuoti ūkio ministras Dainius Kreivys skyrė dar 207 mln. Lt. Daugiau nei septyniasdešimt projektų bus įgyvendinti iš 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir valstybės biudžeto lėšų.

Iš paskirstytų 207 mln. Lt daugiau nei pusė (120 mln. Lt) skirta 44 mokymo įstaigoms – pradinėms, pagrindinėms ir specialiosioms mokykloms, gimnazijoms – renovuoti, teigiama išplatintame pranešime. 

Dešimčiai gydymo ir reabilitacijos įstaigų skirta apie 35 mln. Lt. Daugiau nei 20 mln. Lt finansavimas skirtas vaikų globos namams ir pensionatams. Už šias lėšas bus įgyvendinta vienuolika projektų. Aštuoniems vaikų darželiams skirta beveik 13 mln. Lt. Likusi suma paskirstyta bibliotekoms, kultūroms namams ir kitiems projektams įgyvendinti.

„Visuomeninių pastatų renovavimas vyksta sparčiai: iš šiais metais numatytų 500 mln. Lt jau paskirstyta daugiau nei pusė sumos. Renovavus pastatus, jie taps ne tik šiltesni ir jaukesni, bet pailgės jų eksploatacijos trukmė ir sumažės išlaidos, skiriamos šildymui.“, – teigė Ūkio ministras Dainius Kreivys.

Visuomeninės paskirties pastatams renovuoti jau paskirstyta 182,6 mln. Lt. Pastatų renovavimas siekiant padidinti energetinį efektyvumą yra viena iš penkių Ekonomikos skatinimo plano dalių.

Visuomeninės paskirties pastatų renovavimas finansuojamas iš 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir valstybės biudžeto lėšų pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemones „Viešosios paskirties pastatų renovavimas regioniniu lygiu“ ir „Viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu“. Pagal šias priemones finansuojamos tokios veiklos: langų, durų, stogų keitimas, sienų šiltinimas, vietinių ir šildymo sistemų modernizavimas.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką