Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VKEKK: „Vilniaus energija“ nepagrįstai gąsdina darbuotojus (atnaujinta 13.39 val.)

„Vilniaus energija“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Vilniaus energija“
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) pranešė gaunanti bendrovės „Vilniaus energija“ darbuotojų laiškų, kuriuose teigiama, kad administracija įspėjo, jog VKEKK nurodymu bus atleidžiama dalis darbuotojų, o likusiems mažinamas darbo užmokestis.

VKEKK susidaro įspūdis, kad tokie pranešimai nepagrįstai gąsdina darbuotojus ir taip siekiama daryti jai spaudimą dėl būsimų sprendimų, teigiama išplatintame pranešime.

„Komisija viešai informuoja bendrovės „Vilniaus energija“ darbuotojus, taip pat kitų reguliuojamų įmonių samdomus darbuotojus, kad neturi nei tikslo, nei teisės nurodyti reguliuojamai įmonei individualių sprendimų“, – teigia VKEKK.

VKEKK pranešė negalinti daryti įtakos reguliuojamų įmonių vidiniams organizaciniams procesams ir neatlieka reguliuojamųjų ūkio subjektų administratoriaus funkcijų, nes individualius sprendimus bet kurioje bendrovėje priima ir už juos atsako vadovybė bei savininkai, kaip tai nustato Akcinių bendrovių įstatymas.

Anot pranešimo, VKEKK vadovaujasi Šilumos ūkio įstatymu nustatytais tikslais, iš kurių vienas yra mažiausiomis sąnaudomis užtikrinti patikimą ir kokybišką šilumos tiekimą vartotojams. Komisija, formuodama kainos nustatymo metodiką ir nustatydama konkrečias paslaugų kainas, atsižvelgia ir vertina tas sąnaudas, kurios būtinos šilumos energijos tiekimui užtikrinti.

Komisija iki rudens nustatys bendrovės „Vilniaus energija“ bazines šilumos kainas, jos galios penkerius metus, o perskaičiuoti šilumos kainą bus galima tik keičiantis kuro kainoms. Visos kitos veiklos sąnaudos, įskaitant darbo užmokesčio fondo dydį, sąnaudas remontui, eksploatacijai bei kitas, bus nekintamos visą šį laikotarpį ir galės būti koreguojamos ne dažniau kaip kartą per metus infliacijos dydžiu. Bendrovės „Vilniaus energija“ atveju šio tipo sąnaudos sudaro apie 17 proc. visos šilumos energijos kainos.

Komisija, priimdama sprendimą dėl atskirų sąnaudų kategorijų dydžio, atlieka panašaus dydžio įmonių lyginamąją analizę. Šiuo atveju, anot pranešimo, korektiškiausia lyginti trijų Lietuvos didžiųjų šilumos tiekėjų darbo užmokesčio sąnaudas.

Šilumos skyriaus analizė rodo, kad 20 proc. sumažinus bendrovės „Vilniaus energija“ darbo užmokesčio fondą, būtų sumažintas žymus atotrūkis tarp šios kategorijos sąnaudų didžiausiose šilumos tiekimo bendrovėse. Šis pokytis esą nereiškia, kad turi būti sumažinti katilų mašinisto, laborantės ar kito darbuotojo konkretus atlyginimas, ar atleista dalis darbuotojų.

„Bendrovė „Vilniaus energija“ gali priimti sprendimą darbuotojams mokėti didesnius atlyginimas iš kitų šaltinių, pvz., atsisakant dalies pelno, mažinant materialinių išteklių sąnaudas", – teigiama pranešime.

Papildyta 13.39 val.: „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas, kalbėdamas su 15min.lt, VKEKK išplatintą informaciją kategoriškai paneigė. „Sudėtinga komentuoti, nes tai yra dezinformacija. „Vilniaus energija“ nieko negąsdino, darbuotojų neinformavo, nes nėra apie ką“, – sakė R.Germanas.

informacija
VILNIAUS ENERGIJA, UAB
Vadovas: Alexander Husty Darbuotojų sk.: 40 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką