Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiras Putinas keršija už sankcijas Rusijai

Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį uždraudė ar apribojo žemės ūkio produkcijos, žaliavų ir maisto produktų iš šalių, kurios Rusijai įvedė sankcijas, importą į šalį. Apie tai pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

Kaip skelbia portalas Vedomosti.ru, trečiadienį V.Putinas pasirašė įsakymą „Dėl atskirų specialiųjų ekonominių priemonių taikymo, siekiant užtikrinti Rusijos Federacijos saugumą“. Jis įsigalioja nuo jo pasirašymo dienos.

V.Putino pasirašytame dekrete teigiama, kad vieneriems metams uždraudžiama į šalį įvežti „žemės ūkio produkciją ir maisto produktus iš šalių, kurios prisijungė prie sankcijų, nukreiptų prieš Rusiją, arba jų įvežimas yra ribojamas“.

Įsakyme nenurodomos konkrečios šalys ar produktai.

Sąrašas žemės ūkio produkcijos, žaliavų ir maisto produktų, kurių importas iš šalių, prisijungusių prie sankcijų Rusijai, bus apribotas, jau parengtas, – pranešė Rusijos ekonominės plėtros viceministras.

Kremliaus tinklapyje skelbiamame dekrete V.Putinas nurodė vyriausybei imtis priemonių subalansuoti vidaus rinką ir neleisti didinti produkcijos kainų, taip pat imtis priemonių, kurios padidintų žemės ūkio ir maisto produktų pasiūlą vidaus rinkoje.

Nurodoma, kad pasikeitus aplinkybėms draudimo laikotarpis gali būti keičiamas.

Sąrašas draudžiamų importuoti produktų jau parengtas

Sąrašas žemės ūkio produkcijos, žaliavų ir maisto produktų, kurių importas iš šalių, prisijungusių prie sankcijų Rusijai, bus apribotas, jau parengtas, pranešė Rusijos ekonominės plėtros viceministras. Pasak Aleksejaus Lichačiovo, sąrašą turi patvirtinti vyriausybė.

Šį žingsnį Maskva žengė, reaguodama į praėjusią savaitę Europos Sąjungos įvestas naujas sankcijas, kurių taikiniu pirmą kartą tapo svarbūs Rusijos ekonomikos sektoriai.

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Europos Sąjunga praėjusią savaitę paskelbė naujas sankcijas Rusijos bankams, energetikos ir gynybos firmoms, kruopščiai suderinus veiksmus prieš Rusiją, kuri, pasak jų, kursto separatistų judėjimą Ukrainoje.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką