Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 30d. 14:46 , atnaujinta: 2016 balandžio 30d. 20:49

VMI deklaracijų pildymo „džiaugsmai“: šiaulietis sužinojo, kad „skolingas“ net 10 mlrd. eurų

Tuščia piniginė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Tuščia piniginė

10 mlrd. eurų – tiek neva skolingas šiaulietis Darius Grabauskas. Apie įspūdingą skolą, prilygstančią Lietuvos biudžetui, jis sužinojo, paskutinėmis dienomis suskubęs pildyti VMI deklaraciją.

Darius Grabauskas yra bankrutavęs šiaulietis verslininkas. Vyro teigimu, jis yra skolingas per 20 tūkst. eurų. Tačiau skylė, kurią pamatė, sėdęs tvarkyti savo finansų, pasirodė kur kas didesnė.

Tam, kad užpildytų deklaraciją, vyras prisijungė prie internetinės „Citadele“ bankininkystės. Tačiau pildyti jos taip ir nepradėjo, mat prisijungęs nustėro, kiek yra skolingas.

Prisijungęs prie „Citadele“ internetinės bankininkystės, vyras pamatė, kad iš viso skolingas yra 10 mlrd. eurų.

„Galvojau, kad čia sąskaitos numeriai. Na ne, pasirodo, suma. Matematiką suprantu, todėl negalėjau patikėti“, – kalbėjo vyras.

Už D.Grabauską Lietuvoje daugiau skolinga tik pati valstybė.

Už jį Lietuvoje daugiau skolinga tik pati valstybė, kurios skola sudaro beveik 17 mlrd. eurų. Lietuvos biudžeto pajamos šiemet turėtų šiek tiek viršyti 8 mlrd. eurų.

10 mlrd. eurų jo sąskaitoje buvo rezervuoti vasario 11 dieną. Kadangi bankrutavęs verslininkas banke lėšų nelaiko, tai ir internetine bankininkyste nesinaudoja. Todėl ir apie didžiulę savo „skolą“ sužinojo tik dabar.

Lėšos, kaip nurodoma internetinėje bankininkystėje, buvo rezervuotos, remiantis Įmonių bankroto įstatymu. Tačiau kas jas rezervavo, D.Grabauskas kol kas neišsiaiškino.

Vyras neabejoja, kad tai yra klaida, todėl, rodydamas dokumentus, nuolat juokėsi: 9'999'999'999,99 – taip atrodo vasario 11 dieną rezervuota suma. Iš viso, kaip rodo internetinė bankininkystė, yra rezervuota 10'000'004'103,88 euro.

D.Grabausko internetinė bankininkystė
D.Grabausko internetinė bankininkystė
D.Grabausko internetinė bankininkystė
D.Grabausko internetinė bankininkystė

D.Grabauskas yra skolingas ne bankui, 15min patvirtino „Citadele“ specialistai. Jis tiesiog per savo internetinę bankininkystę mato ir įvairius savo įsiskolinimus, sąskaitoms uždėtus areštus.

„Citadele“ banke vyras operacijų neatlieka nuo 2013 metų – abi vyro sąskaitos banke yra tuščios, ir jis mato tik per PLAIS (Piniginių lėšų apribojimo informacinė sistema) gaunamus pranešimus apie blokuojamas jo sąskaitas.

VMI: pinigai „areštuoti“ dėl bankroto

Valstybinė mokesčių inspekcija pažymi, kad mokestinė prievolė, deklaravus pajamas, atsiranda tik po deklaravimo termino, t.y. po gegužės 2 dienos. Paprastai kalbant, jei žmogus deklaravo pajamas ir nesumokėjo priklausančių mokesčių, faktiškai skola atsirastų gegužės 3 dieną. Tik po šio termino VMI galėtų pradėti raginimo susimokėti procesą ir, blogiausiu atveju, būtų priversta pradėti išieškojimo procesą. Netgi teoriškai (suklydus sistemoms) tokia skola galėtų atsirasti tik gegužės 3 dieną, nors beveik visada VMI pirmiausia informuoja apie skolas gyventojus, o išieškojimo procesas prasideda mokesčių mokėtojui nereaguojant į VMI priminimus. Be to, kaip matyti banko sąskaitos išraše, pinigai „areštuoti“ dėl bankroto, o ne dėl mokestinių prievolių VMI. Taigi, reziumuojant, anot VMI, labai drąsiai galima pasakyti, kad pajamų deklaravimas dar nesibaigė ir šio žmogaus skolos ar sistemų klaidos nesusijusios su VMI ir pajamų bei turto deklaravimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką