Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 16d. 05:46

Valstybinė mokesčių inspekcija „Karbauskio rezidencijos“ klausimą palieka atvirą

Sklypai Kauno marių regioniniam parke
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Sklypai Kauno marių regioniniam parke

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) baigė mokestinį tyrimą „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kontroliuojamoje įmonėje „Žemės ūkio inovacijų centras“. Būtent ši įmonė, galimai apeidama mokesčius, vysto vadinamosios „Karbauskio rezidencijos“ statybas prie Kauno marių. Klausimus, susijusius su galimai nuslėptais mokesčiais, VMI nutarė atidėti ateičiai.

Kontrolės veiksmų VMI ėmėsi po 15min tyrimo, kuris atskleidė, jog prabangi rezidencija netoli Meilės įlankos statoma nemokant pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Nors statoma privati rezidencija, statybų užsakovas – ne fizinis asmuo, o įmonė. Būtent tai leidžia nemokėti PVM už mažiausiai 6 mln. eurų vertas statybas. Tačiau VMI ne kartą yra nustačiusi, kad tokios schemos yra neteisėtos, kai turtas kuriamas ne įmonės, o jos savininko reikmėms.

„Karbauskio rezidencijos“ klausimą VMI nutarė palikti atvirą, kadangi statybos dar nėra baigtos.

„Mokesčių administratorius baigė UAB „Žemės ūkio inovacijų centras“ mokestinį tyrimą, kurio metu vertino, ar įmonė teisingai vykdo savo mokestines prievoles. Minėta įmonė į mokestinio tyrimo metu pateiktas mokesčių administratoriaus pastabas dėl nustatytų apskaitos klaidų / neatitikimų atsižvelgė, patikslino mokesčių deklaracijas ir nustatytus neatitikimus ištaisė.

VMI primena, jog vertinant įmonių rizikingumą nuolat atlieka mokesčių mokėtojų teikiamų, savo turimų duomenų bei duomenų, gaunamų iš trečiųjų šaltinių, analizę bei nustačiusi galimus neatitikimus inicijuoja kontrolės veiksmus. Mokestinių prievolių, susijusių su statomu kompleksu, vykdymas bus vertinamas atsižvelgiant į pastato faktinį panaudojimą“, – teigiama VMI 15min pateiktame komentare.

Kol 15min nepradėjo domėtis mokestiniu statybų prie Kauno marių aspektu, R.Karbauskis neneigė, jog statybos vystomos jo ar jo artimųjų reikmėms. Paaiškėjus, jog rezidencija dygsta galimai apeinant mokesčius, oficialus tonas pasikeitė. Dabar R.Karbauskio verslas deklaruoja, esą dar nenuspręsta, kaip bus panaudotas šis turtas. Tą patį kartoja ir nuo savo verslo valdymo formaliai nusišalinęs politikas.

Kreipėmės į „Agrokoncerną“ su prašymu patikslinti, kada bus baigtos statybos prie Kauno marių ir kaip numatoma šį turtą naudoti. Taip pat teiravomės, ar šioje teritorijoje, kaip ne kartą minėjo R.Karbauskis, numatoma įrengti asteroidų stebėjimo stotį. Nei vieno konkretaus atsakymo „valstiečių“ lyderio verslas nepateikė.

„Informacija dėl UAB „Žemės ūkio inovacijų centras“ vystomų statybų yra viešai aptarta ne vieną kartą. Visą veiklą vystome vadovaudamiesi skaidrumo ir patikimumo principais. „Agrokoncerno“ įmonių grupė vienija bendroves, kurios per daugelį veiklos metų rinkoje yra pelnę gerą vardą. Dirbame vadovaudamiesi teisės aktais bei rinkoje galiojančiomis taisyklėmis, savo sukauptas žinias naudodami tam, kad Lietuvos žemės ūkis taptų vis našesnis, kad ši verslo sritis įgautų daugiau perspektyvų“, – teigia „Agrokoncernas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką