Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

VMI kliento profilyje – daugiau duomenų apie deklaracijas

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog plečia įmonėms skirtą VMI kliento profilį - atveriami nauji duomenys apie ataskaitų ir deklaracijų pateikimą, rašoma VMI pranešime spaudai.
Pajamų deklaravimas
Pajamų deklaravimas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nuo šiol papildomai vertinama, ar juridinis asmuo yra pateikęs deklaracijas apie A ir B klasės išmokas gyventojams (GPM312 forma), turtą privalančius deklaruoti gyventojus (FR0002 forma), taip pat ataskaitas apie paramos teikimą (FR0477 forma), jos gavimą ir panaudojimą (FR0478 forma), prekių tiekimą į kitas ES valstybes (FR0564 forma), kontroliuojamas Lietuvos ir užsienio įmones ir kontroliuojančius asmenis (FR0438 forma).

„Esame dėkingi klientams, kurie teisingai ir laiku vykdo mokestines pareigas. Nepateiktos ar pavėluotai pateiktos deklaracijos, ataskaitos trukdo VMI korektiškai sugretinti pateiktus duomenis, identifikuoti duomenų nukrypimus arba kaip tik nukrypimai identifikuojami ten, kur jų faktiškai nėra.

Galiausiai nuo to kenčia sąžiningi, laiku pareigas vykdantys mūsų klientai. Kviečiame įmones VMI kliento profilyje pasitikrinti, ar viskas deklaruota ir pateikta, ar nėra kitų rizikų,“ – sako VMI kliento profilio projekto vadovė Rūta Giedrienė.

Individualūs VMI kliento profiliai pernai rugpjūčio pradžioje atverti apie 252 tūkst. Lietuvoje registruotų įmonių. Tai patogiai, vienoje vietoje pateikiami VMI vertinami duomenys apie įmonę, skirti susipažinti, kaip mokesčių mokėtoją vertina mokesčių administratorius. VMI kliento profilyje vertinamos įvairios rizikos, šiuo metu iš viso 19 kriterijų. Jį numatyta plėsti, ateityje atveriant vis daugiau duomenų.

Primenama, kad įmonės VMI kliento profilį nemokamai peržiūrėti gali projekto bendraautorių UAB „Finpass“ savitarnos svetainėje, adresu https://finpass.eu/. Įmonės profilio informacija yra privati, ją gali matyti vadovas. Jei pageidauja, jis profilio informacija gali pasidalinti su apskaitą tvarkančiais asmenimis, darbuotojais, klientais, partneriais, investuotojais ar kitais suinteresuotais asmenimis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką