15min be reklamos
2022 11 16, 15:38

VMI mokesčius kol kas atidėjo 26 energijai imlioms įmonėms

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nuo lapkričio pradžios iki šiol jau laikinai sustabdė 26-ių daug energijos naudojančių įmonių mokesčių išieškojimą. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad toks mažas prašančiųjų skaičius jį neramina.
Elektros jungiklis
Elektros jungiklis / 123RF.com nuotr.

„Vakar dienos skaičiais 26 įmonės kreipėsi, gal šiandien jau daugiau kreipėsi (...) Tai neramina“, – trečiadienį komiteto posėdyje teigė M.Majauskas.

Finansų viceministrė Rūta Bilkštytė patvirtino, kad šioms įmonėms jau sustabdytas mokesčių mokėjimas.

„Galimybė jau veikia – praktiškai mokesčių išieškojimas sustabdytas“, – posėdyje teigė viceministrė.

VMI Teisės departamento direktorės Rasos Virvilienės teigimu, daugiau nei pusė jų yra apdirbamosios gamybos įmonės: „Daugiau kaip pusė, kitos išsibarsčiusios po sektorius“.

Atidėjimų siekiančios įmonės, kurių energijos sąnaudos sudarė 10 proc. ar daugiau pernai ir šiemet patirtų visų sąnaudų, mokesčių nepriemoką galės sumokėti iki kitų metų balandžio pabaigos.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Verslo aplinkos ir ekonomikos departamento vadovas Tomas Garuolis norėtų, kad į mokesčių atidėjimus galėtų pretenduoti įmonės, kurių sąnaudos energijai viršija 8 procentus visų sąnaudų.

„Pramonininkai siūlo atidėti mokesčius leisti ir įmonėms, kurios (su mokesčiais už energinius išteklius – BNS) būtų perlipusios žemesnį, 8 proc. slenkstį“, – teigė jis.

„Su dabartiniu slenksčiu galėtų pasinaudoti nedaug“, – pridūrė LPK atstovas.

SBA viceprezidentė Jolanta Grašienė teigė, kad grupės įmonės negali pretenduoti į šią paramą, nes neatitinka kriterijų.

„Imti tą procentą 2021 metais, kai dar nebuvo energetinės krizės, atrodo keistoka, nes pagrindinis smūgis įmonių likvidumui tenka 2022 metais“, – komiteto posėdyje teigė ji.

Pasak J.Grašienės, 2021 metų rugpjūtį baldų įmonių grupėje išlaidos elektrai siekė 0,5 mln. eurų, o 2022 metų rugpjūtį – jau beveik 2 mln. eurų: „Pinigai didžiuliai, nors procentas nėra didelis“.

Pagal spalio pabaigoje Vyriausybės patvirtintą tvarką valstybės pagalbos norinčios įmonės ir individualių įmonių savininkai į VMI gali kreiptis iki kitų metų kovo. Gavus jų paraišką, stabdomi arba nepradedami išieškoti mokesčiai, susikaupę nuo spalio 7-osios iki kitų metų gegužės. Už juos nebus skaičiuojami delspinigiai.

Verslininkai taip pat gali kreiptis dėl mokestinės paskolos sutarties be palūkanų – sudarius ją nepriemoka turės būti sumokama ne vėliau kaip iki 2024-ųjų pabaigos.

Parama nebus teikiama elektros, dujų, garo, vandens tiekėjams, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo ir perdirbimo, oro kondicionavimo, finansų, draudimo, nekilnojamojo turto, viešojo valdymo bei gynybos įmonėms bei įstaigoms.

Į paramą negalės pretenduoti bankrutuojančios ir likviduojamos įmonės, bendrovės, po spalio 7-osios išmokėjusios dividendus, taip pat jei įmonė nepatiria finansinių sunkumų ar gali mokėti mokesčius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką