Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 13d. 11:29

VMI nesutinka, kad nuo 100 milijonų 20 litų galimas neatitikimas yra reikšmingas pažeidimas

Valstybinė mokesčių inspekcija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / .

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nesutinka su Vilniaus apygardos administracinio teismo 2014 metų birželio 13 dienos sprendimu dėl Valstybės kontrolės praėjusių metų išvadų ir apeliacine tvarka jį skųs.

Valstybinė mokesčių inspekcija pažymi, kad teismo sprendimas prieštarauja Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisminei praktikai ir mano, kad absurdiška teigti, jog Valstybės kontrolės sprendimas neturėjo teisinių pasekmių Mokesčių inspekcijai.

Institucijos nuomone, sprendimas yra nepagrįstas ir nemotyvuotas, o VMI argumentai dėl ginčo esmės net nebuvo išnagrinėti.

VMI teismo prašė patenkinti skundą ir valstybės kontrolieriaus pavaduotojo 2013 metų liepos 19 dienos sprendimą „Dėl reikšmingų teisės aktų pažeidimų Valstybinės mokesčių inspekcijos mokesčių fonde“ pripažinti nepagrįstu ir panaikinti.

VMI nuomone, Valstybės kontrolės pastebėjimai nėra pagrįsti surinktais pakankamais, aktualiais, patikimais ir tinkamais audito įrodymais, o pateiktos išvados nėra pagrįstos. Pažymėtina, kad VMI taip pat negali sutikti, kad, pavyzdžiui, Valstybės kontrolės nustatyti galimi neatitikimai yra reikšmingi.

Nepriklausomų ekspertų vertinimu, pavyzdžiui, vieno mėnesio gyventojų pajamų mokesčio paskirstymo neatitikimai siekia 20–40 litų, kai tuo tarpu  iš viso buvo paskirstyta beveik 100 milijonų litų.

VMI teisininkai apeliacinį skundą planuoja pateikti dar penktadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:04
01:42
01:50

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką