Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 9d. 11:50

VMI: paramos gavėjų statusą užtikrina teisingas paramos panaudojimas

Pinigai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pinigai

Paramos sulaukę paramos gavėjai ir paramą suteikusios įmonės kiekvienais metais turi pateikti paramos ataskaitas už praėjusius kalendorinius metus per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), kuria grindžiamas teisingas paramos panaudojimas ir teikimas, rašoma pranešime žiniasklaidai. Nepateikus šių ataskaitų laiku VMI išsiunčia priminimus, po kurių paramos gavėjai ir teikėjai turi dar du mėnesius paramos deklaracijai atsiųsti.

„Įmonės Paramos teikimo ataskaitoje (FR0477) nurodo kam ir kokios vertės paramą skyrė, o paramos gavėjai Paramos gavimo ir panaudojimo ataskaitoje (FR0478) - iš ko gauta ir kokio dydžio parama bei kaip ją panaudojo. Tai padaryti reikia kiekvienais metais iki gegužės 15 d.“– teigia VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė pridurdama, jog šios ataskaitos yra būtinos pagrindžiant paramos gavėjo statuso pratęsimą ir tai, jog parama teikta, gauta ir panaudota laikantis Labdaros ir Paramos įstatymo.

Ataskaitos teikti nereikia šeimynoms bei paramą anonimiškai iš fizinių asmenų gavusioms tradicinėms religinėms bendruomenėms, centrams. Taip pat, jei paramos gavėjas iš vieno juridinio asmens sulaukė didesnės nei 15 tūkst. eurų paramos, tai abi šalys turi pateikti ir Mėnesines paramos ataskaitas (PLN203) už kiekvieną šią sumą viršijusį mėnesį.

Anot VMI, parama – tai paramos teikėjų savanoriškas ir neatlygintinas paramos dalykų teikimas paramos gavėjams. Parama pripažįstama tik tais atvejais, kai ji teikiama paramos gavėjo statusą turinčioms profesinėms sąjungoms ar organizacijoms, pvz.: labdaros ir paramos fondams, viešosioms įstaigoms, asociacijoms, biudžetinėms ir pan., kurių veikla atitinka visuomenei naudingus tikslus ir nesiekia pelno. Taip pat paramą (gyventojų pajamų mokesčio dalį) gali gauti ir meno kūrėjai (gyventojai), įgiję paramos gavėjo statusą.

Paramą panaudoti galima tik tenkinant visuomenei naudingus tikslus. Tai gali būti veiklos žmogaus teisių apsaugos, kultūros, religinių ir etinių vertybių puoselėjimo, švietimo, mokslo, neformaliojo ir pilietinio ugdymo, sporto, socialinės apsaugos ir darbo, sveikatos priežiūros, aplinkos apsaugos ir kitose visuomenei naudingomis ir nesavanaudiškomis pripažįstamose srityse. Paramos lėšos gali būti skirtos labdarai pagal įstatymo nustatytą tvarką. Meno kūrėjai skirtą paramą gali naudoti meno kūrybos tikslams.

Parama negali tenkinti privačių poreikių, o gautos lėšos negali būti naudojamos kaip investicinis įnašas ar politinės partijos/veikėjo finansavimas (pvz. politinei reklamai, kampanijai). Paramos gavėjas, viešindamas informaciją apie paramą suteikusią įmonę, negali reklamai skirti daugiau nei 10 proc. paramos vertės. Jei išlaidos didesnės, jos laikomos kaip panaudotos ne pagal paramos paskirtį.

Visai banko pavedimu gautai paramai nėra taikomas pelno mokestis. Šį mokestį paramos gavėjai turi sumokėti tik tuo atveju, jei parama per mokestinį laikotarpį iš vieno paramos teikėjo buvo skirta grynais ir viršijo 250 socialinių išmokų dydžio sumą.

Paramos teikimas turi būti įforminamas paramos sutartimi tarp paramos gavėjo ir teikėjo. Esant didesnei 1,5 tūkst. eurų paramos sumai, sudaroma rašytinė sutartis. Nekilnojamojo turto dovanojimo sutartis, taip pat dovanojimo sutartis, kurios suma didesnė nei 14,5 tūkst. eurų, turi būti patvirtinta notaro.

Išsami informacija apie šiais metais gyventojų skirtą GPM paramą skelbiama VMI internetinėje svetainėje. Daugiau informacijos, susijusios su parama ar kitais mokestiniais klausimai, gyventojai gali rasti VMI tinklalapyje, oficialiame VMI socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje ar paskambinę telefonu numeriu 1882 (+370 5 260 5060).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką