Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 31d. 14:55

VMI: patikslinusiems deklaraciją gyventojams dar sugrįš apie 17 mln. eurų

Valstybinė mokesčių inspekcija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad šiuo metu daugiau kaip 717 tūkst. gyventojų, kurie laiku ir teisingai užpildė pajamų deklaraciją, jau pervedė beveik 150 mln. eurų Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų. Patikslinus deklaracijas sugrįš dar apie 17 mln. eurų.

Pasak VMI, apie 50 tūkst. gyventojų dar turės deklaraciją patikslinti. Apie tai Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) naudotojai šią savaitę yra informuojami e. laiškais, o tuos, kurie sistema nesinaudoja, klasikiniai laiškai pasieks ateinančią savaitę. Dar 25 tūkst. gyventojų, permokos sulauks ateinančią savaitę.

„Pažymėtina, jog šiais metais gyventojams grąžintina permoka yra beveik 30% didesnė, nei praėjusiais metais, tuo tarpu, pandemijai pakoregavus deklaravimo terminus, pratęsus deklaravimą – laiko deklaracijų tyrimui šiemet buvo gerokai mažiau nei įprastai, – sako VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento vyresnioji patarėja Inga Gedminienė, pažymėdama, jog šiuo metu jau gražinta daugiau kaip 97 proc. permokų, o likusioji dalis deklaracijų – atvejai, kai tyrėjai turi įsitikinti pateiktų popierinių dokumentų teisingumu.

VMI primena, jog apie aptiktus netikslumus deklaracijose VMI gyventojus tiesiogiai informuoja e. paštu bei EDS, skiltyje „Pranešimai vartotojui“, o kai to padaryti neįmanoma, tradiciniu paštu.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką