15min be reklamos
Publikuota 2022 09 08, 09:32

VMI stiprina dialogą su verslu – įkurta bendra Konsultacinė taryba

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog kartu su asocijuotomis struktūromis įkūrė Konsultacinę tarybą (Taryba), kuri nagrinės VMI kompetencijai priskirtus aktualius mokesčių administravimo ir kitus su VMI veikla susijusius klausimus, rašoma VMI pranešime spaudai.
Lietuvoje prasidėjo pajamų deklaravimas
VMI / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Taryboje esantys asocijuotų struktūrų atstovai turės galimybę iš anksto susipažinti su VMI projektais ir paslaugomis bei prisidėti prie jų įgyvendinimo. Visa tarybos veikla bus protokoluojama ir rezultatai skelbiami viešai taip užtikrinant jos skaidrumą. Daugiau informacijos apie tarybą rasite čia.

„Siekiame, jog dialogas su verslo atstovais, aktualiais mokesčių klausimais būtų pro-aktyvus, tad remdamiesi gerąja užsienio praktika iniciavome Tarybos įkūrimą.

Verslo atstovų įtraukimas į diskusiją ir įsiklausymas į jų pastabas, priimant sprendimus, turinčius tiesioginės įtakos verslui yra neabejotinai reikšmingas siekiant sklandaus mokesčių administravimo“, – sako VMI vadovė Edita Janušienė, pažymėdama, jog Tarybą sudaro asociacijos, atstovaujančios daugelį šalies verslo subjektų, tad tikimės, jog tai padės ir verslui geriau suprasti mokesčių administratoriaus pastabas.

„Esu tikra, jog pritaikius gerąją užsienio šalių praktiką naujai įkurtos Konsultacinės tarybos pagalba sustiprės dialogas su verslu ir duos rezultatų.

Visi suprantame, jog verslas yra svarbi valstybės stiprybės dalis, nes kiekvienas mokesčių euras per sveikatos apsaugą, švietimą ir kitas valstybės paslaugas sugrįžta gyventojui, – teigė Lietuvos Respublikos finansų viceministrė Rūta Bilkštytė. – Bendradarbiaujant su verslo asociacijomis bus užtikrintas savanoriškas mokesčių mokėjimas, bendrų diskusijų pagalba didinamas pasitikėjimas tiek verslu, tiek administratoriumi, tiek bendrai valstybe. Sveikinu naująją Tarybą bei linkiu produktyvaus darbo“.

Konsultacine tarybą sudaro 5 VMI, bei 7 verslo asociacijų atstovai: asociacija Investors’ Forum, Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija, Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos prekybos įmonių asociacija ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija. Konsultacinė taryba sudaroma ketverių metų kadencijai.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką