Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VMI viešai paskelbė sukčiavusių įmonių pavadinimus

Valstybinė mokesčių inspekcija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) savo intereneto svetainėje nuo šiol skelbs informaciją apie mokesčių mokėtojus – juridinius asmenis – kuriems už mokestinius pažeidimus patikrinimų metu buvo apskaičiuotos papildomai mokėtinos sumos ir kurių atžvilgiu sprendimai yra įsiteisėję ir neskundžiami.

Nurodytoms įmonėms patikrinimų metu papildomai priskaičiuota beveik 26,8 mln. litų įvairių mokesčių.

Įvardinamoms 115 įmonių mokesčių administratoriaus sprendimais 2013 metais buvo patvirtintos papildomai mokėtinos sumos už patikrinimų metu nustatytus mokestinius pažeidimus, už kuriuos kaltė laikoma įrodyta, vadovaujantis Mokesčių administravimo įstatymo nuostatomis, t.y., kai mokesčių mokėtojas įstatymų nustatytais terminais ir tvarka mokesčių administratoriaus veiksmų neapskundė ar, apskundus mokesčių administratoriaus veiksmus, skundą nagrinėjanti institucija savo sprendimu juos neteisėtais nepripažino, ir tokio sprendimo mokesčių mokėtojas įstatymų nustatytais terminais ir tvarka neapskundė, arba, kai skundą nagrinėjančios institucijos sprendimas, nepripažįstantis mokesčių administratoriaus veiksmus neteisėtais, yra galutinis.

„Įmonių, nesąžiningai vykdžiusių savo mokestines prievoles, viešinimas – tai dar viena priemonė, skatinanti mokesčių mokėtojus tinkamai vykdyti mokestines prievoles ir, saugant savo reputaciją, atsisakyti mokesčių vengimo“, – teigia VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas bei primena, kad VMI jau anksčiau pradėjo skelbti informaciją apie mokesčių mokėtojus, turinčius mokestinių nepriemokų.

„Tokios informacijos viešinimas svarbus viešojo intereso požiūriu, kadangi, tikimės, didins verslo atsakomybę prieš visuomenę. Taip pat tai ir pagalbos verslininkams, vertinantiems savo būsimus verslo partnerius ir siekiantiems sumažinti galimas grėsmes, tarp jų susijusias su mokestinėmis prievolėmis, dėl galimų nesąžiningų jų veiksmų priemonė. Pažymėtina, kad skelbiami duomenys bus nuolat atnaujinami“, – pasakoja A. Klerauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką