Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VMVT: eksportuojami pieno produktai atitinka Rusijos reikalavimus

Pienas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pienas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), reaguodama į Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos raštą dėl pieno produktų eksporto į Rusijos federaciją uždraudimo, atliko AB „Pieno žvaigždės“ filialo „Mažeikių pieninė“, AB „Žemaitijos pienas“, UAB „Rokiškio pienas“ filialo „Ukmergės pieninė“ ir UAB „Rokiškio pienas“ patikrinimus.

Teritorinių VMVT pareigūnai patikrino įmonių savikontrolės sistemas, laboratorinių tyrimų rezultatus bei atliko žalio pieno, iš kurio buvo gaminami pieno produktai, kuriuose Rusijos Federacija nustatė antibiotikų likučius, atsekamumą. Buvo atsekti ūkiai, kurių tuo metu parduodamame žaliame piene buvo nustatyti antibiotikai, tačiau pieno supirkimas iš tų ūkių buvo laiku sustabdytas, užterštas pienas nepateko į gamybą ir buvo sunaikintas.

Kaip teigiama VMVT pranešime, siekiant užtikrinti, kad panašūs atvejai nesikartotų, numatytos papildomas kontrolės priemonės visame pieno sektoriuje, taip pat numatyta griežtesnė atsakomybė įmonėms.

VMVT parengė išvadas ir garantijas Rusijos Federacijos federalinei veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybai, kad Lietuvos pieno perdirbimo įmonėse sugriežtintos kontrolės priemonės ir realizuojami vietos rinkoje bei eksportuojami pieno produktai yra saugūs ir atitinka Rusijos Federacijos reikalavimus.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką