Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 rugpjūčio 5d. 09:40

Vokietija kritikuoja Ispanijai ir Portugalijai suteiktą malonę dėl deficito

Madridas
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr. / Madridas
Vokietijos centrinio banko vadovas griežtai sukritikavo Europos Komisiją (EK) dėl sprendimo neskirti Ispanijai ir Portugalijai baudų už pernelyg didelius biudžeto deficitus.

„Taisyklių nesilaikymas kažkada turi turėti pasekmių. Mano nuomone, Komisija ir Europos Vadovų Taryba nesielgia pakankamai nuosekliai“, – pareiškė Jensas Weidmannas vokiečių savaitraščiui „Die Zeit“ ir italų dienraščiui „Corriere della Sera“.

Savo sprendimą Briuselis pagrindė tuo, kad šios dvi po finansų krizės atsigaunančios šalys dėjo ir deda daug pastangų savo deficitui sumažinti.

Komisijos nariai liepą sutiko Madridui ir Lisabonai leisti išvengti baudos, kuri pagal taisykles turėtų būti skiriama valstybėms narėms, kurių biudžeto deficitas viršija 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Galimybė neskirti baudų atsirado, kai vokiečių finansų ministras Wolfgangas Schaeuble – griežtos fiskalinės drausmės šalininkas – nusprendė nebereikalauti, kad Ispanija ir Portugalija būtų nubaustos.

Savo sprendimą Briuselis pagrindė tuo, kad šios dvi po finansų krizės atsigaunančios šalys dėjo ir deda daug pastangų savo deficitui sumažinti.

Tačiau J. Weidmannas tvirtina, kad dėl tokio sprendimo Europos Sąjungos (ES) taisyklės ėmė atrodyti „nepatikimos ir neprivalomos“. Jo teigimu, taisyklės turėtų būti aiškios, nes tuomet visuomenė galėtų geriau suprasti ES veiksmus.

„Taisyklių, kurias mes patys kartu nustatėme, nesilaikoma, o tai kenkia tam, kaip piliečiai žvelgia į ES“, – pareiškė Vokietijos centrinio banko vadovas.

ES perviršinio deficito procedūra nuo skolų krizės euro zonoje gerokai nukentėjusioms Ispanijai ir Portugalijai taikoma nuo 2009 metų.

Ispanijos deficitas pernai sudarė 5,1 proc. BVP ir buvo gerokai didesnis negu Komisijos nustatytas 4,2 proc. tikslas ar ES taikoma 3 proc. riba.

Portugalija savo biudžeto deficitą sumažino nuo beveik 10 proc. BVP 2010 metais iki 4,4 proc. 2015 metais, tačiau ir šis rodiklis viršijo Lisabonai nustatytą tikslą bei ES nustatytą apribojimą.

Pasak informuotų agentūros AFP šaltinių, euro zonos finansų ministrų atstovai kvalifikuota balsų dauguma sutiko neskirti Ispanijai ir Portugalijai baudų.

Tačiau „sprendimą turi priimti patys ministrai“, pridūrė šaltiniai.

Susitarimas galios, jeigu nė vienas ministras nepareikš prieštaravimo iki pirmadienio vidurnakčio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką