TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietija tampa finansų krizės vis dar krečiamos Graikijos studentų magnetu

Graikijos studentai skanduoja šūkius proteste Atėnuose
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Graikijos studentai skanduoja šūkius proteste Atėnuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Vis daugiau jaunų graikų traukia į Vokietiją norėdami užbaigti savo studijas universitete ir siekdami turėti didesnes perspektyvas darbo rinkoje. Be to, itin drastiškas išlaidų mažinimas kelia grėsmę švietimo kokybei Graikijoje, rašo naujienų svetainė dw.de.

18 m. Alexia Papaioannou, kilusi iš Atėnų, baigiamuosius egzaminus mokykloje išlaikė aukščiausiais balais ir nusprendė studijuoti teisę Heidelbergo universitete. „Geriausia yra emigruoti”, – teigia A. Papaioannou, komentuodama itin sunkią jaunimo padėtį Graikijoje.

„Mano tikslas yra studijuoti doktorantūrą Berlyne, keletą metų padirbti Vokietijoje ir tuomet sugrįžti“, – teigė E.Apostolaki, bet pridūrė, jog nėra tikra ar Graikijos darbo rinka atsigaus per ateinančius kelis metus.

Nepaisant to, kad mokslo kokybė Graikijoje nėra žema, vis daugiau šios šalies studentų ryžtasi studijuoti užsienyje. Vien tik Vokietijoje nuo 2012 iki 2013 m. graikų studentų skaičius išaugo 13 proc.

Dar viena šiuo metu Vokietijoje studijuojanti graikė Elena Apostolaki teigė, kad turi daug draugų, kurie liko savo gimtojoje šalyje ir šiuo metu grumiasi su sunkumais.

„Mano tikslas yra studijuoti doktorantūrą Berlyne, keletą metų padirbėti Vokietijoje ir tuomet sugrįžti“, – teigė E.Apostolaki, bet pridūrė, jog nėra tikra, ar Graikijos darbo rinka atsigaus per ateinančius kelerius metus.

Remiantis „Eurostat“ duomenimis, šiuo metu nedarbo lygis nuo krizės itin skaudžiai nukentėjusioje Graikijoje siekia 27 proc.

“Pastaruosius ketverius penkerius metus pastebima tendencija, kad graikai studijuoja užsienyje būdami vis jaunesni, nes tikisi, kad po to daug lengviau ir greičiau susiras darbą. Mano vaikai taip pat Vokietijoje“, – teigė Kretos universiteto sociologijos profesorius Skevosas Papaioannou. Nors Kretos universitetas patenka tarp 400 geriausių pasaulio universitetų, S. Papaioannou teigia, kad reitingai atskleidžia ne viską. 

„Universitetų problemos nelieka nepastebėtos studentų. Tikiuosi, nebus dar daugiau žalingų pokyčių švietimo sistemoje. Išsilavinimas yra svarbiausias šalies turtas“, – įsitikinęs S. Papaioannou.

Nors Kretos universitetas patenka tarp 400 geriausių pasaulio universitetų, S. Papaioannou teigia, kad reitingai atskleidžia ne viską. 

Kretos universiteto ateitis neatrodo šviesi. 2011 m. metinis švietimo ministerijos biudžetas šiam universitetui siekė 17,5 mln. eurų. 2012 m. biudžetas buvo sumažintas net 75 proc. , o 2013 m. dar papildomais 15 proc.

Daugybė šio universiteto dėstytojų ir studentų susidomėjo įvairiomis akademinių mainų galimybėmis ir tikisi po laikinų stažuočių pasilikti ir įsitvirtinti Vokietijoje.

„Vokiečių kalbos kursų paklausa Graikijos Goethes institutuose yra labai aukšta“, – teigė Atėnuose įsikūrusio instituto direktoriaus pavaduotoja Ulrike Drissner.

“Graikijoje nuo krizės pradžios buvo apkarpytos visos lėšos, skirtos tyrimams. Dabar negali daryti net nedidelių tyrimų, nes universitetas dažnai neturi atliekamų kelių tūkstančių eurų. Tai labai erzina“, – teigė vasarą Kaselio universitete svečio teisėmis dėsčiusi Skevos Papaioannou.

Ji baiminasi, kad investicijų mažėjimas ir neatsigaunanti darbo rinka Graikijoje privers vis daugiau šalies jaunimo išvykti į užsienį ir stengtis įsitvirtinti kitoje šalyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką