Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 12d. 10:00

Vokietijos „Tonsmeier“ Lietuvoje parduoda atliekų tvarkymo verslą, tarp potencialių pirkėjų – „City Service“, „Avestis“

Vokietijos įmonių grupė „Tonsmeier“ Lietuvoje parduoda nuo 2000 metų valdomą atliekų tvarkymo verslą.

Naujienų portalas eversus.lt rašo, kad pirminiai potencialių pirkėjų pasiūlymai jau gauti, o vasarį turėtų paaiškėti ir naujasis savininkas. Kai kurie finansininkai skaičiuoja, kad sandorio vertė galėtų siekti apie 20 mln. litų.

Tarp potencialių verslo pirkėjų minima „City Service„ antrinė įmonė „Ecoservice“, investicijų bendrovė „Avestis“.

Daugiau nei prieš dešimtmetį Lietuvoje pradėjusi veikti „Tonsmeier“ dabar šalyje turi 4 įmones.

Daugiau nei prieš dešimtmetį Lietuvoje pradėjusi veikti „Tonsmeier“ dabar šalyje turi 4 įmones: Vilniuje ji valdo bendrovę „Švarus miestas“, Alytuje ir Kaune – įmonę „Dzūtra“, Klaipėdoje – „Švaros diena“, Šakiuose – „Paslaugos šakiečiams“.

Lietuvoje ši grupė yra antra po „Ecoservice“. Pastaroji, eversus.lt duomenimis, Vilniuje turi apie 40 proc. komunalinių atliekų rinkos, Klaipėdoje – apie 50 procentų. „Tonsmeier“ sostinėje užima 10 proc., o Klaipėdoje – apie 30 proc. šios rinkos.

„Tonsmeier“ pirkėjo dairytis pradėjo dar pernai. eversus.lt duomenimis, siūlomas įmones panoro įsigyti „Ecoservice“, Vilniaus mieste ir rajone dirbanti bendrovė „A.S.A. Vilnius“, įmonė „Veolia Environmental Services Lietuva“, koncerno „Alga“ bendrovė „Marijampolės švara“, investicijų bendrovė „Avestis“, valdanti antrinių žaliavų surinkimo įmonę „Ecogroup“.

Pirkėjų „Tonsmeier“ sulaukė ir iš užsienio. Galutinius pasiūlymus vokiečiai turėtų gauti iki vasario, o tada – iš geriausią kainą pasiūliusių pirkėjų derybų būdu atsirinkti vieną pirkėją.

Rinkoje svarstoma, kad šis pirkinys galėtų atitekti „City Service“ valdomai atliekų tvarkymo bendrovei „Ecoservice“, kuri galėtų stipriai sumažinti jų administracijos darbuotojų skaičių, taip pat pasiekti technologinės sinergijos – galėtų tvarkyti didesnius kiekius atliekų.

„Tonsmeier“ valdomos įmonės Lietuvoje yra solidžios rinkos dalyvės, kurios dirba toje pačioje paslaugų sferoje kaip ir „Ecoservice“. O dėl jų įsigijimo šiuo metu nekomentuosime", – sakė „Ecoservice“ direktorius Saulius Budrevičius.

"Ecoservice", pasak jo, siekia išlaikyti užimamas pozicijas Lietuvoje. Bendrovė taip pat turi didelių ambicijų steigti padalinius kitose valstybėse, plėsti paslaugų spektrą, toliau gerinti kokybę ir klientų aptarnavimą.

„City Service“ generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas nurodo, kad jo atstovaujama bendrovė yra listinguojama vertybinių popierių biržoje, todėl informaciją apie konkrečius veiksmus ir sprendimus, susijusius su įmonių įsigijimais, jie skelbia laikydamiesi Lietuvoje galiojančių teisės aktų.

„Avestis“ šia tema taip pat nelinkęs atvirauti.

„Šiuo metu atostogauju, todėl galiu pasakyti tik tiek, kad mūsų dabar turima „Ecogroup“ plėsis Minske“, – sakė „Avesčio“ vadovas Marius Dvareckas.

„Tonsmeier“ pavadinimas Lietuvos rinkoje pasirodė dar 2000 metais. Šią įmonių grupę Vokietijoje ir Rytų Europoje – Lenkijoje bei Lietuvoje, valdo Tonsmeierių šeima.

Potencialūs pirkėjai itin akylai saugo „Tonsmeier“ įmonių grupės pateiktą jiems informaciją, todėl teprasitaria, kad vokiečiai Lietuvoje, nepaisant didžiulės konkurencijos, dirba pelningai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

18:38
01:51
01:10

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką