TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vos pusė Lietuvos įmonių draudžia savo nekilnojamąjį turtą

Projektas
123rf.com nuotr. / Draudimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos verslo įmonių apklausa parodė, kad vos pusė šalies verslininkų pasirūpino savo įmonės nekilnojamojo turto draudimo apsauga.

Nekilnojamojo turto draudimas verslininkų laikomas tik trečia pagal svarbą draudimo rūšimi. Labiausiai verslininkai saugo savo automobilius – renkasi kasko draudimą (64 proc. įmonių draudžia automobilius), antras pagal populiarumą yra bendrosios civilinės atsakomybės draudimas – jį renkasi 58 proc. verslo įmonių. Įmonių  turto draudimas yra trečioje vietoje pagal verslininkų pasirinkimą  – turtą draudžia apie 50 proc. mūsų šalies verslo įmonių.

Tyrimas atliktas bendrovės „PZU Lietuva“ užsakymu.

„Matome, kad dažniau savo nekilnojamąjį turtą draudžia stambus verslas, o vidutinės ir smulkios įmonės kol kas turto draudimui  pakankamo dėmesio neskiria. Dažnai tokiems verslams didesni nuostoliai, tokie kaip gaisras ar gamtos nelaimės, reiškia verslo pabaigą, nes nuostolius tenka dengti iš savo kišenės. Nekilnojamąjį turtą dažniausiai draudžia gamybos įmonės – apie 80 proc. jų pasirūpino reikiama apsauga. Akivaizdu, kad gamybos bendrovei, turinčiai savo patalpas, įrangą ir atsargas, gaisras ar stichija gali sustabdyti darbą. Tačiau net 20 proc. tokio pobūdžio bendrovių rizikuoja turtu, jo nedrausdamos“, – komentuoja „PZU Lietuva“ Komercinių ir vertinamų rizikų skyriaus vadovas Andrius Dambrauskas.

A.Dambrauskas pasidžiaugė, kad Lietuvos verslininkai, palyginti su Latvijos ir Estijos verslo atstovais, kur kas dažniau apdraudžia savo nekilnojamąjį turtą. Tyrimo duomenys rodo, kad Latvijoje turtą draudžia 43 proc. bendrovių, o Estijoje – tik 34 proc. įmonių.

„PZU Lietuva“ pastarųjų trejų metų duomenimis, apsidraudusių įmonių patiriami nuostoliai gali svyruoti nuo 24 tūkst. litų iki kelių milijonų litų.  Lietuvos ir pasaulinė patirtis rodo, kad du trečdaliai draudimo išmokų tenka ugnies ir gamtinių stichinių nelaimių  padarytiems nuostoliams atlyginti. Likusių įvykių dalį sudaro užliejimo padaryta žala, vagystės bei trečiųjų asmenų piktavališka veikla.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką