Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 19, 14:22

Vox populi iš Rusijos traukinių: rusai bado nebijo

Ne visi rusai pritaria Vladimiro Putino politikai, kai kurie palaiko Vakarų sankcijas. Tačiau dauguma bado nebijo – tikina brangių europietiškų produktų ir taip nevartojantys, o kai kurie jau žino, kas yra badas ir kaip jį išgyventi.
Trans-Siberian traukinys vežantis iš Maskvos į Vladivostoką per visą Rusiją
Ne visi rusai pritaria Vladimiro Putino politikai, kai kurie palaiko Vakarų sankcijas. Tačiau dauguma bado nebijo – tikina brangių europietiškų produktų ir taip nevartojantys, o kai kurie jau žino, kas yra badas ir kaip jį išgyventi. / „Scanpix“ nuotr.

Sociologinių apklausų duomenimis, Vladimirą Putiną remia 87 proc. rusų. Jeigu artimiausiu metu vyktų prezidento rinkimai, už V.Putiną balsuotų 82 proc. gyventojų. 63 proc. rusų įsitikinę, kad prezidento pareiškimai apie Ukrainą prisideda prie taikaus konflikto sprendimo. 47 proc. gyventojų tiki, kad V.Putino tikslas yra taika tiek Donbase, tiek Ukrainoje. 53 proc. gyventojų jaučiasi ramūs, o nerimą dėl situacijos jaučia 39 proc. respondentų.

Rusų opozicijos tinklalapis „The New Times“ apklausė Maskvos traukinių keleivius – ką jie galvoja apie Rusijos sankcijas, apie padėtį Ukrainoje.

60 metų pensininkė iš Maskvos Nadežda Petrova:

JAV jaučiasi viso pasaulio šeimininke, Rusija jai – ašaka gerklėje. Antantė ėjo prieš mus, Pirmasis pasaulinis karas ėjo prieš mus, mums neleidžia atsistoti ant kojų. Amerikiečiai sankcijomis mums keršija, bando politiką surišti su ekonomika. Ir jiems tai blogai, ir mums tai blogai, bet mūsų šalis galinga – susitvarkysime, atsistosime ant kojų.

Supraskite, buvo karas, neturėjome amerikietiškų produktų ir išgyvenome. Mes importuotų produktų seniai neperkame. Mes, pavyzdžiui, turime savo daržą – cukrinių runkelių, svogūnų, bulvių, – sakė Nadežda.

Mes jau susitarėme su Egiptu, Argentina. Pasekmės, aišku, bus didesnės kainos.

Supraskite, buvo karas, neturėjome amerikietiškų produktų ir išgyvenome. Mes importuotų produktų seniai neperkame. Mes, pavyzdžiui, turime savo daržą – cukrinių runkelių, svogūnų, bulvių. Taip kad išsiversime. Svarbu, kad ant stalo būtų duonos ir bulvių.

49 metų medikė Lidija:

Man atrodo, dabar nėra tas metas, kad valstybė pradėtų badaut. Anksčiau taip buvo, aš gerai tą pamenu. Bet net jeigu taip ir nutiks, man nebaisu – jau žinau, ką tai reiškia. Bet jauni galbūt bijo.

16 metų moksleivė Julija:

Man nebaisu, kad buvo uždraustas kai kurių produktų importas: prezidentas pasakė, kad likusių produktų kainos neaugs. O sūrį bri aš ir taip retai valgiau. Mūsų mažame miestelyje (Elektrogorske) visa tai vargu ar turės įtakos.

22 metų studentė Jekaterina:

Kai sužinojau apie sankcijas prieš tam tikrus piliečius, tai labai labai apsidžiaugiau. Tai yra normalios sankcijos: neišleisti jų, tegul dabar namie ilsisi, o ne savo užsienio vilose. JAV, aš skaičiau, uždraudė ginklų eksportą, taigi gerai – rusai nepirks ginklų, o savo pajėgų neužteks. O atsakomosios sankcijos manęs nebaugina, tuščių lentynų nebijau. Vargšai žmonės europietiškų sūrių nevalgo, importinio vyno negeria, o mėsa, kaip ir anksčiau, atkeliauja iš Argentinos.

Visos kainos ir taip auga tolygiai. Jeigu norėtų veikti efektyviai – seniai būtų sužaidę naftos korta. Tiek Rusija, tiek Vakarai. Tačiau tai juk niekam ir nenaudinga, taigi niekas ir nerizikuos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką