Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 18d. 09:35 , atnaujinta: 2017 sausio 18d. 10:09

VP dešimtukas aptirpo – akcijas pardavė ir G.Marcinkevičius

Gintaras Marcinkevičius
„Scanpix“ nuotr. / Gintaras Marcinkevičius

Su Nerijumi Numavičiumi siejama „Bertona Holdings Limited“ perka iš Gintaro Marcinkevičiaus įmonių, susijusių su „Vilniaus prekyba“, akcijų paketus. Pats G.Marcinkevičius teigia neturėjęs kitos išeities ir jaučiasi lyg išprievartautas.

Vienas smulkiųjų „Vilniaus prekybos“ ir su ja susijusių įmonių grupės akcininkų – Gintaras Marcinkevičius – parduoda su šia grupe siejamas akcijas. Tačiau teigia, kad neturi kitos išeities „po aštuonerių metų spaudimo, šantažo ir kitokio tyčiojimosi“.

Akcijas perėmė ne rinkos kaina?

Pasirašytos sutartys numato, jog G.Marcinkevičiaus valdomus akcijų paketus įsigyja likusiems grupės akcininkams priklausanti bendrovė „Bertona Holdings Limited“.

Šalys susitarė neatskleisti jokių sandorio sąlygų, išskyrus patį jo faktą. „Bertona Holdings Limited“ taip pat praneša, jog kitiems verslo grupės akcininkams bus suteikta įstatymais numatyta pirmenybė įsigyti G.Marcinkevičiaus šiuo metu valdomas akcijas.

Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamos VP įmonių grupės įmonės užversdamos kaltinimais teismuose privertė taip pasielgti.

„Akcijas iš manęs perėmė ne rinkos kaina. Nes Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamos VP įmonių grupės įmonės užversdamos kaltinimais teismuose privertė taip pasielgti. Jaučiuosi labai prastai, tarsi išprievartautas, taip pat paaiškėjus Valstybinės mokesčių inspekcijos bendradarbiavimo su VP aplinkybėms, supratau, kad neturiu šansų kovoti – būsiu sudorotas“, – BNS teigė G. Marcinkevičius.

Jis teigė negalintis įvardyti sandorio sumos, tačiau teigė, kad ji gali būti panaši į jo brolio Žilvino Marcinkevičiaus pernai parduotų akcijų kainą, nors teigė jos tiksliai nežinantis. Pastarasis už 13-os įmonių, išskyrus Maltos „Relvit“ bei Estijos „Klarus Group Holding“, apie 15 proc. akcijų paketus gavo 141,9 mln. eurų (rodo BNS turimos pasiūlymų pasinaudoti pirmumo teise kopijos).

„Tai buvo aštuonerių metų spaudimo, šantažo ir kitokio tyčiojimosi kaina. Nelabai turėjau kitokio pasirinkimo“, – BNS pridūrė G.Marcinkevičius.

Dar nežino, kur investuos

Jis teigė dar nežinantis, kur investuos gautus pinigus, tačiau sakė neketinantis išvažiuoti iš Lietuvos: „Šiandien anksti kalbėti, kur investuosiu.“

Jis, be kita ko, teigė, kad akcijų pirkėjas žadėjo ateityje atsiimti ieškinius prieš jį.

Su N.Numavičiumi konfliktuojantis kitas VP grupės akcininkas Mindaugas Marcinkevičius BNS sakė suprantantis brolio Gintaro sprendimą parduoti akcijas.

„Nesu nustebęs dėl tokio jo sprendimo. Spaudimas milžiniškas, o jį atlaikyti tikrai nėra lengva ir paprasta. Tad tikrai suprantu jo asmeninius motyvus ir priežastis, nulėmusias būtent tokį jo pasirinkimą”, – BNS sakė M.Marcinkevičius, kuris yra antras pagal valdomą akcijų paketą VP akcininkas ir vienintelis, nesusijęs su N. Numavičiumi.

N.Numavičius netiesiogiai valdo 66 proc. „Bertona Holdings Limited“ akcijų, likusias netiesiogiai valdo kiti VP grupės akcininkai – Vladas Numavičius, Ignas Staškevičius ir Mindaugas Marcinkevičius.

Iš dešimtuko liko keturi

Kipre registruota bendrovė „Bertona Holdings Limited“ yra nuo 2009 m. veikianti grupės bendrovė, kurios misija yra įgyti ir valdyti smulkiuosius grupės įmonių akcijų paketus. Ši bendrovė 2016 metais įsigijo Gintaro brolio Žilvino Marcinkevičiaus bei Mindaugo Bagdonavičiaus toje pačioje verslo grupėje turėtus akcijų paketus.

„Bertona Holdings Limited“ akcininkais ir galutiniais naudos gavėjais iki šiol yra 5 fiziniai asmenys: Nerijus Numavičius, Vladas Numavičius, Ignas Staškevičius, Mindaugas Marcinkevičius ir Gintaras Marcinkevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Marcinkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Marcinkevičius

G.Marcinkevičius antrasis iš brolių Marcinkevičių, pardavusių iki šiol valdytas akcijas. Anksčiau iš „VP grupės“ pasitraukė ilgametis jos viceprezidentas ir antras didžiausias akcininkas Žilvinas Marcinkevičius, kuris dėl konfliktų su pagrindiniu akcininku N.Numavičiumi net buvo išvykęs gyventi į Airiją.

Kol kas savo akcijų parduoti nesirengia Mindaugas Marcinkevičius, kuris viešai kovoja su didžiausiu akcininku N.Numavičiumi. Akcininkų nesutarimai šiuo metu nagrinėjami teismuose. Teismų procese G.Marcinkevičius liudijo M.Marcinkevičiaus naudai prieš N.Numavičių. Šio atstovai teigė, kad taip G.Marcinkevičius bando išsireikalauti didesnę kainą už savo akcijas. Galiausiai G.Marcinkevičius nutarė akcijas parduoti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką