Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 08 22, 16:06

VTEK tirs buvusių „Registrų centro“ darbuotojų sąsajas su pirkimus laimėjusia organizacija

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio ir esamų „Registrų centro“ (RC) darbuotojų elgesio. Pats RC kreipėsi prašydamas išaiškinti, ar nuslėptos sąsajos su kitomis organizacijomis nelėmė viešųjų ir privačių interesų konfliktų.
Registrų centras
Registrų centras / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Buvęs RC direktoriaus pirmasis pavaduotojas Rimantas Ramanauskas, Nemonopolinių paslaugų priežiūros skyriaus vedėjas Alvydas Janulevičius ir Kadastro bylų kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Česnauskienė – visi jie yra „Lietuvos matininkų asociacijos“ (LMA) nariai, o R.Ramanauskas – LMA prezidentas.

Įtariama, kad interesų konfliktas galėjo kilti tuomet, kai RC organizavo su LMA susijusius viešuosius pirkimus. R.Ramanauskas šio ryšio nebuvo nurodęs interesų deklaracijoje.

RC darbuotojai atstovavo LMA, kai asociacija dalyvavo RC organizuotuose pirkimuose, o be to, R.Ramanauskas eidamas tarnybines pareigas sprendė su viešojo pirkimo organizavimu ir vykdymu susijusius klausimus. RC konkursuose dalyvavo ir laimėjo UAB „Hnit-Baltic“, kai R. Ramanauską ir UAB „Hnit-Baltic“ vadovą sieja narystė ir bendros pareigos LMA.

Abejojama dėl dviejų situacijų. 2016 m. RC pasirašė 650 tūkst. eurų vertės sutartį dėl programinės įrangos bei techninio aptarnavimo paslaugų teikimo, o 2017 m. pasirašyta beveik 18 tūkst. eurų vertės sutartis dėl dalies RC darbuotojų mokymų.

RC jau pranešė, kad rugpjūčio 14 d. direktoriaus pirmasis pavaduotojas R.Ramanauskas paliko pareigas įmonėje. Išeitinė kompensacija jam nebus išmokėta.

VTEK pradėtas tyrimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo, tyrimą ketinama pabaigti per tris mėnesius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką