Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 5d. 13:28

VU bendradarbiaus su „Teltonika IoT Group“: studentams skirs specialias stipendijas, o mokslininkams kurs naują laboratoriją

Sutarties pasirašymas
E.Kurausko nuotr. / Sutarties pasirašymas
Trečiadienį Vilniaus universitetas (VU) ir „Teltonika IoT Group“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria sieks mokslo ir verslo bendradarbiavimo plėtojimo ir VU vykdomų studijų kokybės gerinimo įmonės veiklos srityse. Įmonė bendradarbiaus su keletu VU fakultetų, kurių studentams bus skirtos specialios stipendijos, o VU Fizikos fakultete planuojama įkurti ir mokslinių tyrimų laboratoriją, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Steigs laboratoriją

VU ir „Teltonikos“ įmonių grupės bendradarbiavimas apims išmaniąsias technologijas ir modernius sprendimus – bus dirbama tokiose srityse kaip unikalių daiktų internetas, dirbtinio intelekto sprendimų kūrimas, debesų kompiuterija, robotika, greitų šiuolaikinių įterptinių sistemų, mobilių ekosistemų, telematikos, tinklo įrangos, telemedicinos ir kitos aktualios elektronikos, skaitmeninės komunikacijos bei telekomunikacijų sritys. Pagal šias veiklos sritis bendradarbiavimas vyks tarp kelių VU akademinių padalinių, o daugiausia veiklų siejama su Fizikos fakultetu.

Siekiant sujungti mokslą ir verslą, įgyvendinti aukštos kvalifikacijos specialistų rengimo ir studijų kokybės gerinimo tikslus, VU Fizikos fakultete planuojama įsteigti bendrą VU ir „Teltonikos“ laboratoriją. Ji ne tik pagerintų studijoms reikalingas sąlygas, bet ir taptų vieną geriausių vietų VU moksliniams tyrimams.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rimvydas Petrauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rimvydas Petrauskas

„Įvertinimai ne visada pasirodo tik reitingų lentelėse. Kartais tikras įvertinimas yra perspektyvaus verslo dėmesys ir noras bendradarbiauti, padėti perspektyviems studentams ir investuoti į mokslinius tyrimus. Džiaugiamės bendradarbiavimu su „Teltonikos“ įmonių grupe – ypač džiugina tai, kad stipendijomis galės pasinaudoti ne tik Vilniaus, bet ir Kauno bei Šiaulių padaliniuose studijuojantys gabūs studentai, o laboratorija VU Fizikos fakultete dar labiau prisidės prie mokslinių tyrimų kokybės gerinimo.

Tai dar vienas VU žingsnis į priekį ir atvirumo bendradarbiavimui įrodymas“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Pasak VU Fizikos fakulteto Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų instituto profesoriaus dr. Roberto Grigalaičio, tokia laboratorija veiks tarsi tiltas, sujungiantis mokslines VU tyrėjų kompetencijas bei studentų entuziazmą su praktinėmis „Teltonikos“ galimybėmis.

Planuojama, kad laboratorija pradžioje veiks kaip virtualus darinys, viena vertus, VU studentams ir darbuotojams leidžiantis įgyvendinti savo inžinerinius sumanymus naudojant modernią „Teltonikos“ įmonių grupės infrastruktūrą bei patirtį. Kita vertus – VU mokslininkai galėtų prisidėti prie praktinių problemų sprendimo „Teltonikoje“ kurdami novatoriškus įrenginius bei technologijas ar tobulindami esamas savo išmanymu, originaliais tyrimais, unikalia įranga, esančia Saulėtekio slėnyje, kurią įsigyti ir kuria disponuoti privačiai įmonei gali būti netikslinga. Vėliau, išgryninus tyrimų prioritetus, „Teltonikos“ įmonių grupė galėtų prisidėti ir finansiškai, padėdama įsigyti laboratorijai funkcionuoti reikalingą įrangą, licencijas ir pan.

Sieks motyvuoti jaunuosius talentus

Technologinę pažangą ir mokslo raidą skatinanti įmonė pažangiausiems didžiųjų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams skirs ir specialias stipendijas. Jaunieji talentai, besidomintys inžinerijos sritimi, turės galimybę pretenduoti į 3000 eurų vertės stipendiją, kuri bus išmokama per 10 pirmųjų studijų mėnesių, t. y. kas mėnesį studentas gaus po 300 eurų. Tokia galimybe pasinaudoti galės VU Fizikos, Kauno, Matematikos ir informatikos fakultetų, Šiaulių akademijos pirmakursiai.

„Jau daugelį metų „Teltonika“ vadovaujasi aiškia vizija – sudaryti geriausias sąlygas kūrybingiems, siekiantiems žinių talentams mokytis ir padėti jiems žengti aukštųjų technologijų keliu. Džiaugiamės, kad „Teltonikos“ įmonių grupės bendradarbiavimas su VU padės dar labiau pagerinti sąlygas mokslininkams siekti naujų atradimų. Tikime, kad kartu su VU bendruomene plėtojami moksliniai tyrimai prisidės prie Lietuvos, kaip aukštųjų technologijų valstybės, vardo garsinimo visame pasaulyje. O kad inžinerinės ir technologijų krypčių pirmakursiai galėtų kuo greičiau žengti į atradimų kelią, jau šiais metais skirsime 24 stipendijas VU“, – sako UAB „Teltonika IoT Group“ korporatyvinės rinkodaros vadovas Julius Švagždys.

Pasak jo, VU, kaip didžiausia šalyje aukštojo mokslo institucija, kasmet pritraukianti didelį skaičių pažangiausių abiturientų, yra itin tinkamas partneris verslo ir mokslo bendradarbiavimą skatinančiuose projektuose, o įsteigtos stipendijos – ne tik vienas iš bendradarbiavimo aspektų, bet ir motyvacija studentams siekti tolimesnių tikslų mokslo srityje.

„Siekdami mokslo ir verslo bendradarbiavimo, skatindami jaunimą domėtis ateities technologijų sritimi, matome didelę bendradarbiavimo su VU vertę. Visi siekiame sukurti geresnę ir patrauklesnę studijoms aplinką ir taip investuoti į geriausius būsimus specialistus“, – teigia J.Švagždys.

Ši VU ir „Teltonikos“ įmonių grupės partnerystė leis geriau patenkinti rinkos poreikius ir pagerinti studijų programų kokybę, remiantis bendrovėje dirbančių specialistų duomenimis, garantuos tikslingesnių studentų praktikų su galimybe įsidarbinti vykdymą. Bendradarbiavimas suteiks galimybę dalytis gerosiomis patirtimis ir dalyvauti bendruose įgūdžių tobulinimo bei specialistų rengimo seminaruose, mokslinėse konferencijose, kursuose, kuriuose žinias ir įgūdžius tobulinti galės ne tik VU studentai ir tyrėjai, bet ir įmonės darbuotojai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

25:11
10:24
04:58

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką