Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 06:14 Atnaujinta 2022 05 16, 10:39

Vyriausybė nutarė nepritarti siūlymams biudžete papildomai rasti 36 mln. eurų

Seimo nariams iš opozicijos prašant šių metų biudžete numatyti papildomai apie 36 mln. eurų slėptuvių remontui, žemės ūkiui ir kontrolierių bei ombudsmenų algoms, Vyriausybė pirmadienį nutarė tam nepritarti.
Gintarė Skaistė
Gintarė Skaistė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Biudžetą teikiame nepakeistą po paskutinio svarstymo Seime. Aplinkybės, dėl kurio keičiamas biudžetas, nepasikeitusios, biudžetas tikslinamas dėl Rusijos invazijos į Ukrainą ir dėl to sukeltų ekonominių ir geopolitinių pasekmių“, – posėdyje sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Valstietei“ Ligitai Girskienei siūlant numatyti 30 mln. eurų savivaldybėms slėptuvėms renovuoti arba įrengti, premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad su savivaldybėmis bus galima tartis planuojant kitų metų biudžetą.

„Nėra taip, kad nereikia klausimo spręsti, bet ir nėra taip, kad šitaip numetus milijonus savivaldybėms galime tikėtis pagrįsto rezultato, jei visa kita nėra normaliai paruošta ir sudėliota“, – posėdyje sakė premjerė.

„Programą paruošus ir planuojant kitų metų biudžetą atitinkamai bus galima su savivaldybėmis susitarti, ką jos daro, kokiais terminais ir kaip fiksuojame rezultatus už tuos papildomus išteklius“, – pridūrė ji.

Vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė sakė, kad jau rengiama civilinės saugos programa, kuri numatys, kaip stiprinti civilinę saugą.

„Civilinė sauga yra svarbi, bet šiuo metu rengiame civilinės saugos programą, kurioje matome konkrečių priemonių išdėstymą ir jos turi būti pagrįstos lėšomis ir tokiu būdų civilinei saugai tos lėšos turėtų būti skiriamos racionaliai ir efektyviai“, – posėdyje sakė S.Ščajevienė.

„Valstietė“ Ligita Girskienė siūlo numatyti 30 mln. eurų finansavimą savivaldybėms slėptuvėms renovuoti arba įrengti, „darbiečių“ frakcija siekia, kad žemės ūkiui būtų papildomai numatyti 6 mln. eurų, o du demokratų frakcijos nariai ragina didinti Seimo, Vaiko teisių apsaugos, Lygių galimybių, Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierių bei žurnalistų etikos inspektorės veiklos finansavimą.

Seimas dėl patikslinto biudžeto balsuos antradienį.

Biudžetas tikslinamas siekiant sušvelninti infliacijos pasekmes labiausiai pažeidžiamiems gyventojams, subsidijuoti smarkiai išaugusias elektros ir dujų kainas gyventojams, teikti pagalbą Ukrainos karo pabėgėliams bei palaikyti daug pajamų netekusių geležinkelių infrastruktūrą ir šalies saugumą.

Tikslinamame biudžeto projekte numatyta 973 mln. eurų skirti antiinfliacinėms priemonėms, iš jų 570 mln. eurų – kompensuoti gyventojams dalį smarkiai išaugusių dujų ir elektros kainų.

2022-ųjų valstybės biudžetas šiemet keičiamas jau antrą kartą – pirmą kartą papildomas finansavimas buvo numatytas krašto apsaugai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką