-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vyriausybė žada nepritarti siūlymui pinigais parvilioti emigrantus

Vyriausybė sutinka, kad reikia skatinti grįžti emigrantus ir čia juos integruoti, tačiau nepritaria, kad tai būtų finansuojama iš biudžeto.
Įsigaliojo nauja rankinio „Ryanair“ bagažo gabenimo tvarka
Vilniaus oro uostas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Trečiadienį Vyriausybė posėdyje svarstys Grįžimo įstatymo projektą, kurį pasiūlė konservatorius Kęstutis Masiulis. Parlamentaras įsitikinęs, kad emigravusius piliečius reikia bandyti parvilioti ne tik lozungais, bet ir finansiniu jauku, pavyzdžiui, apmokėti iš biudžeto jų grįžimo išlaidas, taip pat finansuoti jų įsikūrimą, aprūpinimą būstu, persikvalifikavimą.

Trečiadienį Vyriausybė ketina pritarti tikslui skatinti grįžtamąją migraciją, tačiau finansinei paramai nebus pritarta. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įsitikinusi, kad finansinė parama sugrįžtantiems praktiškai nebeveiktų.

„Projekto nuostatų deklaratyvumas neužtikrintų jų efektyvumo ir veiksmingumo praktikoje“, – sakoma ministerijos parengtame dokumente.

Vyriausybė mano, kad valstybė sugrįžtančius emigrantus gali remti pagal jau esamus instrumentus – išmokas vaikams, pašalpas nepasiturintiems ir pan.

Be to, Vyriausybė mano, kad pagalba sugrįžtantiems emigrantams gali būti tokia pati, kuria naudojasi Lietuvos gyventojai.

Jau rašyta, kad rugsėjo mėnesį Seimo Migracijos komisijos narys K.Masiulis įregistravo Grįžimo įstatymo projektą, kuriame aptariama valstybinė grįžimo politika, grįžtančiųjų į Lietuvą teisės ir jų apsauga.

„Lietuvos valstybė susiduria su didele lietuvių emigracija, o tai yra viena iš svarbiausių strateginių problemų šalyje. Dabartinė vyriausybė, kaip ir buvusios vyriausybės, šiai problemai neskiria reikiamo dėmesio ir išteklių. Šis įstatymas paskatins vyriausybę veikti. Izraelis, sėkmingai skatinantis žydų imigraciją, savo politiką grindžia 1950 m. priimtu Grįžimo įstatymu. Tai tinkamas pavyzdys Lietuvai“, – sako teisės akto rengimą inicijavęs parlamentaras.

Pagal įstatymą, šalyje turėtų atsirasti kompetentinga institucija, kuri skatintų lietuvių kilmės asmenų ir su Lietuva istoriškai susijusių asmenų grįžimą į Lietuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius