Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 24d. 14:22

Vyriausybė keičia pažeidimų tyrimų ir sankcijų verslui taikymo principus

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė strateginiams energetiniams projektams
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ministrų kabinetas

Trečiadienį ministrų kabinetas pritarė siūlymams nustatyti tvarką, leisiančią užtikrinti objektyvų, išsamų bei sąžiningą juridinių asmenų padarytų pažeidimų tyrimą bei sankcijų už juos skyrimą.

Šiuo metu poveikio priemonių skyrimo tvarką reguliuoja per 30 skirtingų įstatymų. Pagal vienus jų verslo kontrolieriai privalo verslininkus informuoti apie tai, kad dėl jų veikloje nustatytų pažeidimų yra pradėtas tyrimas, kitais atvejais apie tai net nepranešama ir verslininkai supažindinami tik su jau priimtais sprendimais. Ne visuomet verslas gali gauti ir išsamią informaciją apie tai, kuo yra kaltinami bei tinkamai apsiginti, mat paaiškinimui skirtas terminas yra neadekvačiai trumpas ir pan.

Vyriausybės priimtuose pasiūlymuose siūloma įtvirtinti, kad nustačius, jog padarytas pažeidimas yra mažareikšmis (nepadaręs žalos viešajam interesui ar žmonėms arba tokia žala labai nežymi), juridiniam asmeniui būtų skiriama žodinė pastaba arba nustatomas pažeidimams ištaisyti skirtas protingas terminas, per kurį nepašalinus pažeidimo būtų skiriama nuobauda.

Taip pat įtvirtinamos procesinės garantijos, kuriomis galėtų pasinaudoti juridiniai asmenys, įtariami pažeidimo padarymu. Pavyzdžiui, pradėjus tyrimą dėl verslininko veikloje aptikto pažeidimo, apie tai jam bus privaloma pranešti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, aiškiai informuojant, dėl ko tyrimas pradėtas ir kokiais įrodymais remiamasi. Verslininkui suteikiama teisė pateikti paaiškinimus bei įrodymus; informacija apie posėdžius išsiunčiama ne mažiau kaip prieš 10 dienų, kartu uždraudžiama nagrinėti pažeidimą nepranešus apie nagrinėjimo laiką; sprendimas skirti sankciją turės būti motyvuotas.

Priimtuose pasiūlymuose vadovaujamasi esminiu principu, jog nubaudimas nėra savitikslis, juo siekiama užkardyti tolimesnius pažeidimus, o sankcijos ūkio subjektams taikomos tik tada kai teisės aktų reikalavimų laikymasis negali būti užtikrintas kitais būdais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką