Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 13d. 15:41

Vyriausybė laikinai atidės NMA ir NŽT perkėlimą į Kauną

Žemės ūkio ministerija
Mato Miežonio / 15min nuotr. / Žemės ūkio ministerija

Ministrų kabinetas pasitarime palaikė premjero Sauliaus Skvernelio siūlymą laikinai atidėti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) ir Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) perkėlimą į Kauną. Tuo metu Žemės ūkio ministerijos perkėlimą Vyriausybė palaimino.

Pirmiausia bus perkelta Žemės ūkio ministerija, ir tik tuomet, įvertinus pasekmes, sprendžiama dėl NŽT ir NMA perkėlimo. S.Skvernelis taip pat priminė, kad „eilėje laukia dar viena ministerija“.

Vis dėlto valstybės, regionų plėtra yra svarbiau už mūsų patogumą dirbti Vilniuje, – sakė G.Surplys.

Vyriausybė ir vėl grįžo prie klausimo dėl Žemės ūkio ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų perkėlimo į Kauną. Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys paaiškino, kad per savaitę, po susitikimų su aptariamų institucijų darbuotojais, planas buvo pakoreguotas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Giedrius Surplys
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Giedrius Surplys

„Susitikau su NŽT ir NMA darbuotojais, pagal jų baimes pakoregavome tekstą. Esminiai pakeitimai – kaip ir prašė darbuotojai – iki birželio pirmos parengsime detalų perkėlimo planą ir atliksime nepriklausomą įvertinimą. Atsisakėme termino dėl NŽT ir NMA perkėlimo, kol nebus šio plano“, – sakė G.Surplys.

TAIP PAT SKAITYKITE: ŽŪM perkėlimu nepatenkinti darbuotojai: kodėl tokia skuba įgyvendinti projektą?

Jis tvirtino, kad tokia praktika taikoma ir užsienyje, sakė suprantantis, kad darbuotojams tai yra didelis iššūkis: „Vis dėlto valstybės, regionų plėtra yra svarbiau už mūsų patogumą dirbti Vilniuje.“

Dedame tašką tik dėl ministerijos, – sakė V.Šapoka.

Tuo metu premjeras pasiūlė pirmiausia įvertinti, kokį efektą sukurs Žemės ūkio ministerijos perkėlimas į Kauną, ir tik tuomet spręsti dėl jai pavaldžių institucijų perkėlimo. Jam pritarė ir finansų ministras Vilius Šapoka.

„Papildomas neapibrėžtumas dėl ateities gali atsiliepti veiklos kokybei. Dedame tašką tik dėl ministerijos. Įvertinę ministerijos patirtį, tada spręsime, ar šita patirtis davė teigiamą rezultatą. Jeigu ne, nebegrįžtame prie šio klausimo“, – dėstė jis.

S.Skvernelis priminė, kad „eilėje yra ir kita ministerija.“

Žemės ūkio ministerija skaičiuoja, kad jos perkėlimas į Kauną kainuos apie 1,13 mln. eurų, o NŽT ir NMA – dar apie 4 mln. eurų, rašo BNS.

„Veidrodinė“ ministerija su keliasdešimt darbuotojų Kaune turėtų pradėti veikti jau šių metų balandžio pradžioje.

Iki 2019 m. gruodžio turėtų būti įgyvendintos visos ministerijos perkėlimo viešųjų pirkimų procedūros, rastos, išnuomotos ir darbui pritaikytos patalpos. Visa ministerija Kaune įsikurtų 2020 m. pirmą ketvirtį. Tačiau jau nuo šių metų balandžio Kaune pradės veikti jos padalinys, kuriame dirbs kelios dešimtys darbuotojų.

Patalpos, iš kurių išsikels ministerija ir jai pavaldžios įstaigos, bus perduotos valdyti Turto bankui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką