Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Vyriausybė neapsisprendė dėl sveikatos fondo didinimo iki 2,7 mln. eurų

Vyriausybė pasitarime trečiadienį nepriėmė sprendimo, ar daugiau kaip 2 kartus iki 2,69 mln. eurų padidinti valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą, iš kurio finansuojami su sveikatos stiprinimu susiję projektai, įskaitant socialinę reklamą ir mokslinius tyrimus.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės pastatas
Lietuvos Respublikos Vyriausybės pastatas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, idėjai pritariama, tačiau prieš priimant sprendimą norima geriau išanalizuoti, kam bus naudojamos lėšos.

„Nepadidinome dar sveikatos fondo dėl vienos vienintelės priežasties. Norime išklausyti kaip lėšos buvo panaudotos anksčiau, kokius davė rezultatus, ar pasiekė tikslus, kuriuos šis fondas turi pasiekti. Tikrai mes linkę pritarti fondo didinimui, bet norisi žinoti, kaip kiekvienas tas euras investuotas ir kaip jis duoda tiesioginę grąžą“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė S.Skvernelis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Aušros Bilotienės-Motiejūnienės, norima geriau išnagrinėti klausimą, o tam skirta papildoma savaitė.

„Norima tiesiog bendrai pasižiūrėti, kaip įgyvendino 2016 metais projektus. Savaitei, kadangi reikia parengti prezentaciją, supažindinti“, – teigė viceministrė.

Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte numatyta, kad kitąmet fondas būtų finansuojamas ne tik lėšomis, gautomis iš alkoholio akcizo, bet ir iš cigarečių bei loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

2018 metais fondui ketinama skirti po 0,5 proc. šių mokesčių pajamų.

Lėšos būtų apskaičiuojamos pagal 2016 metais gautas faktines įplaukas. Pernai už alkoholį ir tabaką gauta atitinkamai 250,5 mln. ir 274,1 mln. eurų akcizų, o loterijų ir azartinių lošimų mokesčio pajamos buvo 13,8 mln. eurų. Bendra jų suma siekė 538,2 mln. eurų.

2016 ir 2017 metais fondui buvo skirta 0,5 proc. akcizo pajamų, gautų už alkoholį – jo dydis siekė apie 1,3 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais