Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė nepritaria pensijų grąžinimui į ankstesnį lygį (Papildyta 13.30 val.)

Eligijus Masiulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eligijus Masiulis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybė pirmadienį nepritarė opozicijos pasiūlymui nuo kitų metų grąžinti pensijas į 2009 metų lygį. Tai patvirtino susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

„Vyriausybė toliau laikosi nuomonės, kad reikia atsakingai žiūrėti į kitų metų finansus ir nepamatuoti sprendimai gali turėti labai neigiamos įtakos visam valstybės finansų stabilumui“, – sakė Liberalų sąjūdžio lyderis. Anot jo, valdantieji nepamiršo įsipareigojimų pensininkams, tačiau jie gali būti įgyvendindami tik tuomet, kai valstybė turės galimybių. 2011 metais jų esą nebus.

Vyriausybė toliau laikosi nuomonės, kad reikia atsakingai žiūrėti į kitų metų finansus ir nepamatuoti sprendimai gali turėti labai neigiamos įtakos visam valstybės finansų stabilumui, – sakė E.Masiulis.Pagal dabar galiojantį laikinąjį įstatymą pernai sumažintos pensijos lieka įšaldytos iki 2011 metų pabaigos. Opozicija pasiūlė įstatymo pataisą, kad šis terminas būtų sutrumpintas ir pensijos būtų grąžinamos į ankstesnį lygį jau nuo 2011-ųjų sausio 1-osios. E.Masiulis tokius siūlymus vadino neatsakingu politikavimu prieš savivaldybių rinkimus. Skaičiuojama, kad pensijų grąžinimas į 2009 metų lygį kainuotų valstybės iždui 600 mln. Lt. Prezidentė Dalia Grybauskaitė sekmadienį įstatymo pataisą pavadino ekonomiškai nusikalstama.

Opozicijos siūloma įstatymo pataisa Seime nukeliavo iki priėmimo stadijos. Ji galėjo būti priimta jau praėjusį ketvirtadienį, kai valdančiųjų parlamente buvo mažiau nei opozicijos. Tik po ilgų procedūrinių diskusijų ir ginčų koalicijai pavyko pasiekti, kad prieš balsuojant dėl įstatymo pataisos būtų atsiklausta Vyriausybės nuomonės, nes pagal Seimo Statutą taip turi būti daroma, jei svarsomas siūlymas, galintis pakoreaguoti valstybės biudžetą. Dabar galutinai dėl pensijų didinimo bus balsuojama antradienį.

(Papildyta 13.30 val.)„Prezidentė labai tiksliai pasakė, kad šiomis aplinkybėmis, kokias siūlo opozicija, tokie veiksmai būtų nusikalstami, nes tai didina biudžeto deficitą. Žinome, kokias neigiamas pasekmes gali sukelti tokie sprendimai“, – po Vyriausybės pasitarimo tvirtino premjeras Andrius Kubilius.

Premjeras anksčiau yra sakęs, kad jeigu tektų 600 mln. Lt didinti biudžeto deficistą, tai būtų nauja grėsmė valstybės finansų stabilumui.

71 vietą Seime turinčių valdančiųjų lyderis tikisi antradienio posėdyje turėti pakankamai pajėgų atmesti opozicijos pasiūlymą didinti pensijas. A.Kubilius taip pat išreiškė viltį, kad koaliciją parems ir dalis opozicijos atstovų: „Tikiuosi, kad ir dalis opozicijos persigalvos, suprasdama, kad neatsakingi sprendimai negali būti priimami“.
 

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką