Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 19d. 15:35

Vyriausybė pritarė pataisoms, sudarančioms lankstesnes sąlygas daugiabučiams renovuoti

Daugiabučių renovacija
Daugiabučių renovacija

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam įstatymo pataisų projektui, kuriuo sudaromos lankstesnės sąlygos seniems daugiabučiams renovuoti. Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo projektą dar turės apsvarstyti Seimas.

Jeigu Seimas priims šias pataisas, atsiras galimybė sudaryti sutartis su bankais, kad lengvatiniai kreditai daugiabučiams renovuoti būtų teikiami ne tik butų ir kitų patalpų savininkų vardu, bet ir bendrojo naudojimo objektų valdytojo, veikiančio butų ir kitų patalpų savininkų naudai, vardu, taip pat savivaldybių paskirtiems fiziniams ar juridiniams asmenims, įgyvendinantiems savivaldybių patvirtintas programas.

Šiuo metu tokių galimybių nėra ir tai riboja renovacijos plėtrą, kadangi daugeliu atveju daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams, pageidaujantiems renovuoti savo namus, nepatrauklu lėšas projektui skolintis savo vardu ir tapti bankų skolininkais.

Butų ir kitų patalpų savininkai, priimdami sprendimą atnaujinti savo daugiabutį namą, galėtų pasirinkti vieną iš trijų galimybių. Pirmoji – lengvatinio kredito sutartį sudaro bendrojo naudojimo objektų valdytojas butų ir kitų patalpų savininkų vardu. Tokiu atveju šie savininkai tiesiogiai prisiima kreditinius įsipareigojimus ir yra atsakingi už kredito grąžinimą jį suteikusiam bankui.

Antroji galimybė – lengvatinio kredito sutartį sudaro bendrojo naudojimo objektų valdytojas savo vardu, veikdamas butų ir kitų patalpų savininkų gyventojų naudai. Šiuo atveju kredito sutarties šalis yra ne butų ir kitų patalpų savininkai, o bendrojo naudojimo objektų valdytojas, kuris turi grąžinti kreditą jį suteikusiam bankui, o butų ir kitų patalpų savininkai šiam valdytojui periodiškai moka mėnesines įmokas už atliktus modernizavimo darbus.

Trečioji galimybė – įgyvendinti modernizavimo projektą pavedama savivaldybės įsteigtam pelno nesiekiančiam ar konkurso tvarka paskirtam fiziniam ar juridiniam asmeniui, veikiančiam butų ir kitų patalpų savininkų naudai, kuris užtikrina ir tokių darbų finansavimą – savo vardu paimdamas lengvatinį kreditą. Tokiu atveju kredito sutarties šalis taip pat yra ne butų ir kitų patalpų savininkai, o savivaldybės paskirtas asmuo, kuris turi grąžinti kreditą jį suteikusiam bankui, o butų ir kitų patalpų savininkai įsipareigoja periodiškai mokėti šiam asmeniui mėnesines įmokas už atliktus modernizavimo darbus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką