2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vyriausybė svarstys ES investicijų panaudojimą

Vyriausybė trečiadienį svarstys Europos Sąjungos (ES) investicijų įgyvendinimo ataskaitą. Finansų ministerija teigia, kad norint suspėti laiku įgyvendinti 2014–2020 metais Europos Sąjungos (ES) finansuojamus ir jau suplanuotus projektus, reikia judėti sparčiau.
Grynieji eurai
Eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Pasak ministerijos, įgyvendinant šių metų investicijų planą, per mėnesį turėtų būti investuojama vidutiniškai 115,5 mln. eurų, tačiau pirmąjį pusmetį ši suma siekė tik 74 mln. eurų. Todėl antrąjį pusmetį ji turėtų būti dukart didesnė – bent 157 mln. eurų, rašoma antrojo ketvirčio ataskaitoje.

„Siekiant spėti projektus įgyvendinti ir lėšas investuoti laiku, projektų sutarčių sudarymo ir lėšų investavimo procesai privalo būti spartinami“, – nurodo ministerija.

Dabartinėje ES finansinėje perspektyvoje Lietuva jau yra investavusi 3,4 mlrd. eurų ir įgyvendinusi 51 proc. ES finansuojamų projektų. Iki birželio pabaigos suplanuota 97 proc. ES fondų lėšų, projektams paskirstyta 5,8 mlrd. eurų (86 proc.).

Vien antrąjį ketvirtį investuota 273 mln. eurų ES lėšų – 37 proc. daugiau nei pernai tuo pat laiku.

Daugiau nei 90 proc. lėšų projektams paskirsčiusios šešios ministerijos: Kultūros (100 proc.), Energetikos (97 proc.), Švietimo, mokslo ir sporto (95 proc.), Socialinės apsaugos ir darbo (94 proc.) bei Vidaus reikalų ir Aplinkos (po 91 proc.).

Mažiausiai sutarčių yra pasirašiusi Susisiekimo ministerija – 72 proc. ir Sveikatos apsaugos ministerija – 75 procentai.

Beveik pusę (47 proc.) šiemet planuotų lėšų investavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Mažiausiai – Sveikatos apsaugos (17 proc.), Susisiekimo (21 proc.) ir Aplinkos (23 proc.) ministerijos.

Pasak Finansų ministerijos, trečiąjį ketvirtį ministerijos turėtų sudaryti sutarčių už bent 50 proc. likusių nepaskirstytų lėšų sumos, be to, kiekvieną mėnesį investuoti ne mažiau 2 proc. lėšų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką