Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė Vilniaus koncertų ir sporto rūmus pirktų už 5 mln., savininkai parduotų už 9 mln. eurų

Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau ne vienerius metus tušti stovintys Vilniaus koncertų ir sporto rūmai netrukus gali atsidurti naujų savininkų rankose. Nors neįvyko net trejos varžytinės, pirkėją rasti vis dar tikimasi. Juo gali tapti Turto bankas, vėliau statinį perleisiantis „Litexpo“, kuri čia įrengs Kongresų centrą. Bet kol kas Vyriausybė su bankrutuojančios Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) administratore nesidera.

Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai ir trečiosiose varžytinėse pirkėjų nesudomino. Saugomas objektas, esantis išskirtinėje sostinės vietoje šalia buvusių žydų kapinių, nepatraukė dėmesio net ir gerokai atpigęs – antrosiose varžytinėse pradinė kaina dar buvo 11,36 mln. eurų, o trečiosiose jau tik 9 mln. eurų. Kartu su 14,7 tūkst. kv.m ploto rūmų pastatu naujam šeimininkui atiteks ir 201 tūkst. kv.m ploto žemės sklypo dalis Rinktinės gatvėje.

Vyks „turto laisvasis pardavimas“

Kaip po trečiųjų nepavykusių varžytinių BNS sakė ŪBIG bankrotą administruojančios įmonės „Bankroto administravimo paslaugos“ atstovė Irena Janulionienė, „dabar vyks turto laisvasis pardavimas“.

Tad spaudoje pasirodys pranešimas apie pardavimą ir bus laukiama pirkėjų. „Varžytinių nebus. Kai atsiras pirkėjas už nustatytą kainą, tada ir bus parduota. Jeigu neatsiras, toliau žiūrėsime. Kaina yra 9 mln. eurų“, – 15min.lt sakė I.Janulionienė.

Pasak bankroto administratorės, kol kas su Vyriausybe nėra deramasi, ji teigia dar net negirdėjusi, ar Vyriausybė tikrai apsisprendė pirkti.

„Aš kaip bankroto administratorė esu suinteresuota bet kurį turtą parduoti kaip galima brangiau. Jeigu atsirastų bent keli pirkėjai, būtų dar geriau, kaina išaugtų. Kada sulauksime to pirkėjo, niekas nežino, bet kartais atrodo, kad niekas neperka, vilties nebėra, o ima ir atsiranda net keli. O kartais atrodo, kad objekto visi nori, bet niekas neperka“, – teigė I.Janulionienė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai

Vyriausybė numatė 5 mln. eurų

Šių metų pradžioje premjeras Algirdas Butkevičius sakė, kad Sporto rūmus įsigis Turto bankas, vietoj jų numatoma įrengti Kongresų centrą su konferencijų ir koncertų salėmis. A.Butkevičius buvo gana konkretus – jo teigimu, jau gegužę Turto bankui turėtų būti suteikta teisė pirkti objektą iš Šiaulių banko, o jo vertė siektų 5 mln. eurų.

Kaip skelbė BNS, viso projekto vertė galėtų siekti 11,6 mln. eurų, rūmai būtų pertvarkyti iki 2017 metų. Tikimasi tam gauti Europos Sąjungos paramą.

Aš kaip bankroto administratorė esu suinteresuota bet kurį turtą parduoti kaip galima brangiau, – teigė I.Janulionienė.

Vilniaus meras Artūras Zuokas pritaria, kad Sporto rūmų kaina neturėtų siekti daugiau, nei numato Vyriausybė – jau ir anksčiau kalbėta apie 20 mln. Lt (5,7 mln. eurų) lubas.

Kadenciją baigiantis meras abejoja, ar atsiras privačių šio objekto pirkėjų: „Aš nemanau, kad kas nors domėtųsi jais, nes rūmai turi labai daug apribojimų, todėl reiks paisyti visų ribojimų, reikalavimų. Tai ir kultūros paveldas, ir šalia esančios žydų kapinės. Todėl tik visuomeninė funkcija galėtų atitikti visa tai.“

1971 metais pastatytus Vilniaus sporto rūmus jau ne kartą svarstyta atgaivinti, kažkada norėta griauti, bet 2006 m. įtraukus rūmus į Kultūros vertybių registrą ši galimybė atkrito.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Apleisti ir nenaudojami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką