Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 01 07, 16:55

Vyriausybės duomenys: JAV ekonomika gruodį sukūrė vos 199 tūkst. darbo vietų

JAV ekonomika gruodį pridėjo vos 199 tūkst. darbo vietų, tačiau nedarbo lygis sumažėjo iki 3,9 proc., penktadienį pranešė vyriausybė.
JAV doleriai
JAV doleriai / 123RF.com nuotr.

Analitikai prognozavo daug didesnį darbo vietų skaičiaus augimą, visgi rezultatas buvo gerokai mažesnis, o ir kiti svarbūs rodikliai, pavyzdžiui, darbo jėgos dalyvavimas darbo rinkoje ir rasiniai užimtumo skirtumai praėjusį mėnesį nedaug pagerėjo.

Bedarbių skaičius didžiausioje pasaulio ekonomikoje per mėnesį sumažėjo 483 tūkstančiais, o per visus 2021 metus – 4,5 milijono. Tai reiškia, kad bedarbių lygis priartėjo prie tokio, koks buvo prieš COVID-19 pandemiją, sukėlusią masinius atleidimus, teigiama Darbo departamento pranešime.

Sumažėjęs nedarbas priartėjo prie 3,5 proc. lygio, koks buvo 2020 metų vasario mėnesį, prieš prasidedant pandemijai.

Lapkričio ir spalio mėnesių darbo vietų skaičius buvo patikslintas. Naujausi duomenys parodė, kad minėtais mėnesiais buvo sukurta 141 tūkst. darbo vietų daugiau, nei buvo pranešta anksčiau.

Be to, įvertis parodė, kad 2021 metais JAV ekonomika per mėnesį vidutiniškai sukūrė po 537 tūkst. naujų darbo vietų.

Visgi verslui ir toliau susiduriant su sunkumais ieškant reikalingų darbuotojų, darbo jėgos dalyvavimo rinkoje rodiklis, kurį atidžiai stebi dirbantys ar darbo ieškantys asmenys, praėjusį mėnesį nepakito ir sudarė 61,9 procento.

Be to, išliko rasiniai skirtumai – juodaodžių amerikiečių nedarbo lygis išaugo 0,6 procentinio punkto iki 7,1 proc., tuo metu kitų grupių nedarbo lygis sumažėjo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką