Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytauto Didžiojo universitetas pristato tris naujas studijų programas

VDU
VDU
Šaltinis: 15min
0
A A

Universitetai stojantiesiems kasmet pasiūlo naujų studijų programų, kurių poreikis, anot programų rengėjų, yra padiktuojamas pokyčių visuomenėje, darbo rinkoje, o taip pat ir pačių stojančiųjų lūkesčių. Ir nors dažniausiai naujosios programos suslaukia pakankamai daug stojančiųjų dėmesio, tačiau taip pat dažnai jų pasirinkimas yra lydimas netikrumo ir tam tikros rizikos, – ar tikrai naujoji studijų programa patenkins mano lūkesčius?

Šiai metais Artes liberales (klasikinio laisvųjų menų universiteto) idėjas puoselėjantis Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) stojantiesiems siūlo tris naujas studijų programas – „Biochemiją“, „Viešąją komunikaciją“ ir „Interaktyvaus tinklo dizainą“, o programų rengėjai tikina, kad studijų programos aktualios, paklausios ir siekiančios ugdyti naujos kartos specialistus, kurių stygius jaučiamas šiandieninėje visuomenėje.

Rengs naujos kartos komunikacijos specialistus

Nykstant ribai tarp viešųjų ryšių ir žurnalistikos, žiniasklaidos įmonėms įsiskverbus į interneto erdvę, išaugus interneto greičiui atsirado poreikis sąmoningų komunikacijos specialistų, kurie nebūtų tik rašytojai arba tik operatoriai.

Naujos kartos žurnalistai ir viešųjų ryšių specialistai turėtų ne tik tapti sąmoningais medijų vartotojais, suvokti pilietinius žiniasklaidos tikslus, bet ir gebėti juos įgyvendinti erdvėje, kurioje žinia gali būti perduodama įvairiausiomis medijomis.

„Tai susiję su naujomis technologijomis, multimodalinio produkto kūrimu, – tai yra vaizdo, garso ir teksto sintezių paieška.“ – naujos specialybės bruožus nusako bakalauro studijų programos „Viešoji komunikacija“ koordinatorė profesorė Auksė Balčytienė.

Profesorė – beje, ir, Europos komunikacijos tyrimų asociacijos Rytų bei Vidurio Europos žiniasklaidos tyrėjų tinklo viceprezidentė ir Vykdymo tarybos narė – prioritetiniais savo katedros partneriais mato progresyvius projektus, laužančius įprastus masinėje žiniasklaidoje šablonus.
Katedroje dirbantys specialistai – garsūs mokslininkai ir išskirtiniai, puikiai žinomi savo srities praktikai. Tai žymus filosofas profesorius Gintautas Mažeikis, žurnalistas, ilgametis Laisvojo Europos radijo pranešėjas, lrt.lt apžvalgininkas Mykolas Drunga, visuomenės ir pop–kultūros kritikė, apžvalgininkė doc. Rasa Baločkaitė, žymus sociologas doc. Artūras Tereškinas ir daugelis kitų

Ieškos dermės tarp meno ir naujųjų technologijų

Dėmesys elektroninės ir komunikacijos erdvės pokyčiams atsispindi ir naujoje „Interaktyvaus tinklo dizaino“ bakalauro studijų programoje. Elektroninės erdvės dizainas ir paslaugos iki šiol buvo kuriamos dviejų visiškai skirtingų specialybių atstovų – dizainerių ir informacinių technologijų specialistų.

„Dažnai pasitaiko, kad turime programuotoją, bet jis nieko neišmano apie dizainą, arba turime puikų dizainerį, kuris nieko neišmano apie programavimą. Kenčia produkto kokybė ir, žinoma, vartotojas. Todėl mes sieksime parengti specialistus, kurie išmanytų tiek meno sritį, tiek ir informatiką; tokius, kurie kurtų naują produkto kokybę,“ – teigia programos kūrėja ir sudarytoja, VDU prodekanė menui dr. Ina Pukelytė.

Nykstant ribai tarp vartotojo ir kūrėjo atsiranda poreikis tarpdisciplininės, tačiau specializuotos studijų programos, kuri apimtų tiek meninę–kūrybinę, tiek informacinių technologijų ir komunikacijos sritį. Ją baigę specialistai galėtų įsilieti į reklamos agentūrų, elektroninės komunikacijos, elektroninio dizaino ir e–paslaugų rinką.

„Mūsų siekis – į universitetą pritraukti jaunų talentingų menininkų, dirbančių internetinio dizaino srityje ir ugdyti lanksčius specialistus galinčius kūrybiškai derinti meninę ir technologinę veiklą,“ – ore.lt sako dr. Ina Pukelytė.

Paskaitas naujos studijų programos studentams dėstys fotomenininkai doc. Romualdas Požerskis ir dr. Tomas Pabedinskas, meno kritikė ir architektūros specialistė doc. dr. Jūratė Tutlytė, „Psilikono teatro“ įkūrėja Auksė Petrulienė, garso menininkas Andrius Rugys (žinomas kaip PB8), VDU multimedijos laboratorijos vadovas Egidijus Vaškevičius, o taip pat VDU informatikos katedros specialistai, tarp jų – Tomas Krilavičius.

Universitetas laukia pirmosios ambicingų biochemikų kartos

Kita išskirtinė programa šiais metais pristatoma VDU – „Biochemija“. Iki šiol biochemikus ruošdavo tik Vilniaus Universitetas. O nuo šio rudens šią specialybę bus galima įgyti ir VDU, čia bus priimta 30 pirmakursių.

Biochemikai reikalingi biotechnologijos, maisto pramonės, medicininėse, farmacijos įmonėse, žemės ūkiui paslaugas teikiančiose laboratorijose.

„Jei darbdaviai gali rinktis, jie renkasi biochemikus. Todėl, kad biochemikai yra gerai ir įvairiapusiai paruošti. Jie – geri chemikai, bet tuo pat metu turi ir geras biologines žinias, gerą fizikos ir matematikos paruošimą“ – apie išskirtinius specialybės bruožus pasakojo Biochemijos ir biotechnologijų katedros vedėjas, Lietuvos mokslo premijos laureatas prof. Rimantas Daugelavičius.

Katedroje taip pat dirba Šiaurės šalių skirstymo mokslo draugijos (NoSSS) prezidentas ir Humboldto stipendiatas prof. Audrius Maruška, Lietuvos Biochemikų draugijos pirmininkė, Lietuvos Mokslo Tarybos narė prof. Vida Mildažienė ir daugelis kitų ambicingų mokslininkų.

Biochemijos studijų aplinka nuo seno garsėja kaip viena konkurencingiausių, reikliausių aplinkų techninių mokslų srityje. Profesorius Rimantas Daugelavičius teigia, kad tokios dvasios kaip biochemijos studijose Lietuvoje – kitose specialybėse surasti tikrai sunku. Į šią specialybę stoja geriausiai mokyklą pabaigę ir tiksliaisiais bei gamtos mokslais besidomintys moksleiviai. Katedroje studentams suteikiama galimybė bendradarbiauti moksliniuose projektuose, o akademinio bendradarbiavimo sutartys pasirašytos su Helsinkio, Mančesterio, Paryžiaus XI ir daugeliu kitų universitetų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką