Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministras Rimantas Žylius: naujas „Western Union“ centras į Lietuvą sugrąžins emigrantų

„Western Union“ atidarymo akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Western Union“
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulinė pinigų perlaidų lyderė „Western Union“ ketvirtadienį Vilniuje oficialiai atidarė Europos regiono operacijų centrą (EUROC). Atvesti šią įmonę į Lietuvą padėjo ne tik kelių milijonų finansinė injekcija, bet ir lietuvių kilmės aukštas tarptautinės įmonės pareigūnas.

Pasaulinė pinigų perlaidų lyderė „Western Union“ ketvirtadienį Vilniuje oficialiai atidarė Europos regiono operacijų centrą (EUROC). Atvesti šią įmonę į Lietuvą padėjo ne tik kelių milijonų finansinė injekcija, bet ir lietuvių kilmės aukštas tarptautinės įmonės pareigūnas.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ vadovo Manto Nociaus, Lietuvos ambasados ir konsulato JAV darbuotojai susirado šį asmenį, papasakojo apie Lietuvą ir paskatino investuoti čia.

„Tada jis paskambino man patikrinti, ar gerai kalbu angliškai“ – šypsojosi M.Nocius.

Savo ruožtu „Western Union” Centrinės ir Rytų Europos regiono vadovas Konrad Olszaniecki pabrėžė, kad Lietuvą įmonė pasirinko dėl stabilios politinės bei ekonominės padėties.

„Mes ieškojome šalies, kurioje būtų stabili politinė situacija, pakankamai išsilavinusių, aukštos kvalifikacijos darbuotojų“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė „Western Union” Centrinės ir Rytų Europos regiono vadovas Konrad Olszaniecki.

Taip pat K.Olszaniecki pažymėjo, kad įmonei itin patiko, kaip su jais dirbo  ministerija ir „Investuok Lietuvoje“.

Neslepiama, kad įmonė gaus ir kelių milijonų finansinę injekciją.

„Be finansinės paramos projektas nebūtų įgyvendintas“, – teigė M.Nocius, pabrėždamas, kad per kelis mėnesius, o gal jau ir dabar, įmonė mokesčiais grąžins į Lietuvos biudžetą daugiau nei gauna iš Lietuvos.

Sugrąžins emigrantų

Savo ruožtu Ūkio ministras Rimantas Žylius sakė, kad tokios tarptautinės įmonės atėjimas į Lietuvą yra ženklas, kad šalis keičiasi. Ministras pareiškė, kad ši įmonė, kaip ir kitos, Lietuvoje ieškodama kvalifikuotų darbuotojų pamatė, kad jų trūksta.

Anot jo, tai geras ženklas iš šalies išvykusiems lietuviams.

„Tokios įmonės skatina mūsų tautiečius, kurie turi patirties už Lietuvos ribų, grįžti atgal į Lietuvą“, – sakė ministras. 

Tuo tarpu Lietuvos įmones, kurios į rinką įžengus „Western Union“ prarado darbuotojus, ragino nepamiršti, kad Lietuva – globalios rinkos dalis ir turi konkuruoti dėl darbuotojų, sudarydamos jiems kuo geresnes darbo sąlygas.

Tokios įmonės ima traukti mūsų tautiečius, kurie turi patirties už Lietuvos ribų, grįžti atgal į Lietuvą, – sakė ministras.[[ Tokios įmonės skatina mūsų tautiečius, kurie turi patirties už Lietuvos ribų, grįžti atgal į Lietuvą, – sakė ministras. ]]„Western Union“ biure Lietuvoje planavo įdarbinti iki 350 darbuotojų, tačiau planai pasikeitė ir ketvirtadienį atidarytame centre dirbs 460 darbuotojų.

K.Olszaniecki neatmeta, kad ateityje jų bus dar daugiau.

M.Nocius tikino, kad „Western Union“ darbuotojų Vilniuje algos yra gerokai didesnės nei Lietuvos vidurkis.

Derasi dar su 10 kompanijų

„Investuok Lietuvoje“ vadovas teigė, kad dėl investicijų Lietuvoje šiuo metu kalbama su daugiau nei 10 paslaugų ir gamybos kompanijų. M.Nocius pasidžiaugė, kad gamybos kompanijos orientuojasi į Lietuvos regionus, o ne sostinę, ir ketina įdarbinti daugiau nei 1000 žmonių.

„Esame labai arti tos datos, kai galėsime paskelbti investuotojus. Deja, didelėse kompanijose sprendimai priimami daug lėčiau nei Lietuvos ministerijose“, – šypsojosi jis.

EUROC biuras buvo atidarytas oficialios ceremonijos metu simbolinę juostelę perkirpus „Western Union” Vykdančiajai Viceprezidentei (operacijos ir IT) Robin Heller, Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui, Ūkio ministrui Rimantui Žyliui, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorei Anne Derse, „Western Union” Centrinės ir Rytų Europos regiono vadovui Konrad Olszaniecki ir EUROC centro vadovui Cort Norman.

EUROC centre jau dirba 460 Pinigų plovimo prevencijos, Operacijų, Klientų aptarnavimo ir kitų profesinių sričių darbuotojų, kurie aptarnauja „Western Union“ Agentus (partnerių centrus) ir klientus Europoje, NVS, Šiaurės Amerikoje, Vidurio Rytuose ir Afrikoje.
 

informacija
WESTERN UNION PROCESSING LITHUANIA, UAB
Vadovas: Šarūnas Šuipis Darbuotojų sk.: 1884 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką